niedziela, 21 kwietnia 2019

Theatre Tales na Nintendo SwitchUltimate Games wprowadza na Nintendo Switch kolejną grę dla najmłodszych fanów wirtualnej rozrywki. Mowa o Theatre Tales, które – jak poniekąd podpowiada tytuł tejże pozycji – łączy zabawę w teatr ze swoistym zaproszeniem do świata bajkowych opowieści. Dla polskiego wydawcy nie jest to zresztą pierwszy owoc współpracy ze śląskim studiem Baked Games, gdyż na japońskich konsolach pojawiły się już wcześniej produkcje od owego dewelopera, wypuszczone właśnie pod szyldem Ultimate Games (m.in. Pet Care i Guess the Word). Switchowa premiera Theatre Tales nastąpi zaś praktycznie lada moment, bo 24 kwietnia.

Teatrzyki kukiełkowe mogą przybierać formę przedstawień, które to organizowane są dla dzieci, przydzielając im wtedy rolę widzów. Ale nie tylko – często służą też bowiem do tego, by smyki same chwytały za lalki i aktywnie uczestniczyły w wystawianiu rozmaitych sztuk, np. wspólnie z rówieśnikami lub rodzicami. Rodzimy zespół deweloperski pragnie natomiast pokazać, że takie zajęcia da się przełożyć na język gier video. Theatre Tales jest zatem wirtualną odpowiedzią na tradycyjne inscenizacje z wykorzystaniem kukiełek, co widać zwłaszcza w obrębie przyjemnej oprawy wizualnej. Przyjęty tu styl graficzny czytelnie odwołuje się wszak do ręcznie przygotowywanych dekoracji, a poszczególne postacie jako żywo przypominają charakterystyczne lalki na kijkach.

Podkreślić zarazem należy, że ekipa z Baked Games wybrała taką konwencję do zaprezentowania klasycznych, baśniowych historii, w tym chociażby perypetii Czerwonego Kapturka. A skoro docelową grupę odbiorców stanowią głównie dzieci w wieku przedszkolnym, prosta i przystępna obsługa produkcji ma być dostosowana do umiejętności manualnych tak młodziutkich osób. O atrakcyjność w oczach dziatwy powalczą również mechanizmy rozgrywki, obejmujące różne minigierki. Czy zaproponowany model zabawy zda egzamin na Switchu? Jak już wspominałam, posiadacze takowego sprzętu przekonają się jeszcze w tym miesiącu. Zainteresowani konsolową edycją Theatre Tales będą mogli nabyć ów tytuł drogą dystrybucji cyfrowej na Nintendo eShop.


2 komentarze:

  1. Chyba jednak jestem trochę za stara na taką grę :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też, ale przyznać muszę, że ładnie to wygląda. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.