środa, 24 kwietnia 2019

Chernobylite – kickstarterowy sukces i dodatkowe progi zbiórkiWprawdzie crowdfundingowa kampania na rzecz survival horroru Chernobylite wciąż trwa, lecz gliwickie studio The Farm 51 może już otwierać szampana i świętować sukces z okazji ufundowania swojego projektu na Kickstarterze. Rodzima ekipa żwawo, bo w przeciągu 9 dni, uwinęła się z uskładaniem 100 tysięcy dolarów, czyli tzw. niezbędnego minimum, gwarantującego pozytywny finał akcji. Co więcej, twórcy udostępnili nowy materiał video, a także ogłosili dalsze progi zbiórki, których przekroczenie pozwoli wzbogacić grę o kolejne atrakcje.

Jako że w momencie publikacji tego wpisu Chernobylite ma na swoim kickstarterowym koncie około 122 tysiaków, osiągnięty został pierwszy z dodatkowych celów ($120,000), obejmujący angielskie, francuskie, hiszpańskie, włoskie i niemieckie tłumaczenie. A jak prezentują się następne progi? Otóż 130 kawałków oznacza implementację systemu usprawniania broni, podczas gdy 150 – użycie nagrań z autentycznymi dźwiękami Zony. Wraz z uzbieraniem 180 tysięcy zielonych, do świata gry zawitałby zaś niejaki Tarakan, nowy NPC, który będzie mógł dołączyć do drużyny grywalnego bohatera. To wielce enigmatyczny osobnik – naukowy geniusz i równocześnie szaleniec, ponieważ bierze siebie za karalucha, mającego na pieńku z nie mniej zagadkowym Królem Szczurów. Natomiast zgromadzenie 200 tysięcy zagwarantowałoby oddanie do dyspozycji graczy nowego obszaru, a konkretnie Czerwonego Lasu. Teren ten stanowi szczególnie niebezpieczną część Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Ów region zawdzięcza swoją nazwę tutejszej, obumarłej roślinności, która to – pod wpływem silnego napromieniowania – przybrała rdzawoczerwoną barwę.

Co do najświeższego filmiku, który trafił do sieci 24 kwietnia, zwiastun ten zawiera wypowiedź jednego z twórców na temat Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej oraz odtworzenia owej lokacji w środowisku gry. Najnowsze video zobaczycie poniżej, a jeśli ktoś rozważa finansowe wsparcie produkcji, przypominam, że nadal jest to możliwe za pośrednictwem Kickstartera. Do zakończenia kampanii, której witryna mieści pod tym adresem, pozostało jeszcze kilkanaście dni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.