niedziela, 7 kwietnia 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #149


Wynalazcy w opałach, gadające zabawki, zbrodniczy Kuba, malarski spacer i zepsuty miesiąc miodowy – takie właśnie tematy przewijają się w niniejszym odcinku przeglądu wieści o grach przygodowych. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.


Modern Tales na konsolach
Casualowe Modern Tales: Age of Invention, które w 2017 roku pojawiło się na komputerach oraz mobilkach, poszerzyło ostatnio swój zasięg o następujące urządzenia: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One. Pozycja, jaką sygnują polskie firmy Artifex Mundi i Orchid Games, zabiera odbiorców do początku XX wieku, koncentrując się na perypetiach młodej Emily Patterson. Ta dzielna dziewczyna jest córką jednego z wybitnych naukowców, którzy to przybyli na paryską wystawę wynalazków, lecz zniknęli stamtąd w bardzo podejrzanych okolicznościach. Co zatem zrozumiałe, bohaterka pragnie odnaleźć ojca. Tak oto zostanie równocześnie wmieszana w intrygę, która może zagrozić całemu światu. A jak przystało na tytuł spod znaku HOPA, udaremnianie owego spisku odbędzie się w formie przyjemnego miksu zagadek przedmiotowych, logicznych minigierek i plansz ze sprytnie poukrywanymi obiektami. Konsolowe Modern Tales można nabyć – w zależności od interesującej nas platformy – za pośrednictwem sklepu Microsoftu, PlayStation Store bądź Nintendo eShop.
 
Modern Tales: Age of Invention, screen z wersji PC

Bear With Me – nowy epizod w drodze
Bear With Me, epizodyczny point and click autorstwa chorwackiego Exordium Games, doczeka się latem bieżącego roku nowego odcinka, aczkolwiek zaznaczyć przy tym trzeba, iż będziemy mieli do czynienia z prequelem. W The Lost Robots, bo taką nazwą opatrzono ów rozdział, powrócimy do Paper City – metropolii wypełnionej antropomorficznymi zabawkami. Ponownie też spotkamy się z Tedem E. Bearem, prywatnym detektywem w futrze pluszowego miśka. Tym razem jednak przyjdzie mu współdziałać z Flintem, starszym bratem dziewczynki o imieniu Amber, która to wystąpiła w dotychczas poznanych epizodach (1-3), rozglądając się wtedy za owym chłopcem. The Lost Robots trafi do sprzedaży 9 lipca, a podany termin zarezerwowano również dla The Complete Edition, czyli zestawu wszystkich odcinków (PC / Steam, PS4, XBO, Switch, plus sprzęt mobilny).Pecetowa premiera Dance of Death: Du Lac & Fey
5 kwietnia swój rynkowy debiut zaliczyła przygodówka Dance of Death: Du Lac & Fey, ukazując się w wersji dedykowanej komputerom PC. Ten atrakcyjny wizualnie point and click, którego producentami są studia Salix Games Ltd i Tea Clipper Games, serwuje nam wyprawę do wiktoriańskiego Londynu, gdzie przejmiemy stery nad trójką postaci. W skład owego grywalnego tria wchodzą: mieszkająca w dzielnicy Whitechapel Mary Kelly i wywodzący się z arturiańskich legend Lancelot Du Lac oraz Morgana Le Fey. Wyżej wymienieni protagoniści sprzymierzają się, by położyć kres seryjnym morderstwom w wykonaniu (nie)sławnego Kuby Rozpruwacza. Warto nadmienić, iż twórcy obiecują dbałość o realia ówczesnej epoki, włącznie z odtworzeniem miejsc zbrodni w oparciu o autentyczną dokumentację sprzed lat. Gra do kupienia na platformie Steam.Blind Souls na Steam
Blind Souls to pierwszoosobowy symulator spacerowicza, w którym nie uświadczymy rozwiązywania łamigłówek. Ator Neba, autor wydanego 4 kwietnia projektu, proponuje za to graczom swobodną wędrówkę przy akompaniamencie relaksującej muzyki, przedstawiając opowieść o lirycznym ponoć charakterze. Niemniej ta odprężająca mechanika nie oznacza oczywiście, że scenariusz nie podrzuca żadnych celów pod kątem fabularnych postępów. Jak podaje oficjalny opis w sklepie firmy Valve, podejmiemy tutaj próbę odkrycia sekretów związanych ze śmiercią pewnej średniowiecznej malarki. Co więcej, będziemy mogli poobserwować środowisko oczami owej artystki, odszukując pozostawione w różnych miejscach płótna i przygotowując obrazy, których to kobieta nie zdążyła namalować za życia.Monkeys & Dragons – opuszczenie fazy Early Access
Z dniem 2 kwietnia 2019 roku, pixel artowe Monkeys & Dragons, którego opracowaniem zajął się niemiecki deweloper Benjamin Rommel, zakończyło swój kilkumiesięczny pobyt w usłudze Steam Early Access, zyskując tym samym status w pełni gotowej gry. Producent zdecydował się wpierw na wczesnych dostęp po to, by pozwolić skupionej wokół tytułu społeczności zasugerować preferowany finał historii. Jak informuje twórca, zwieńczenie, które jest teraz dostępne w ostatecznej wersji przygodówki, stara się uwzględnić oczekiwania większości graczy. A o czym traktuje Monkeys & Dragons? O tym pisałam przy okazji ubiegłorocznego wejścia produkcji do fazy rozwojowej, lecz pokrótce przypomnę, że wcielimy się w niejaką Lanę, ruszającą własnemu chłopu na ratunek. Winnym zaistniałej sytuacji jest zaś podstępny czarnoksiężnik, gdyż to on porywa Jacka, męża protagonistki, podczas miodowego miesiąca zakochanej pary. Steamową kartę produktu ulokowano pod tym adresem.

6 komentarzy:

 1. Modern Tales - w podobne gry grałam kiedyś na telefonie :) i chociaż są proste, to strasznie wciągają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei odpalam takie tytuły na PC, ale też bawię się przednio. No i można przy tych grach faktycznie odpocząć od innych spraw - lekki gameplay, przyjemne w odbiorze historie, a do tego bardzo ładne lokacje. :)

   Usuń
 2. Żadnej z tych gier nie znam ;) ja dla zabicia nudy pykam na komórce w Mahjonga, a jedynie od ponad dwóch lat gram W King of Avalon - na więcej gier brakuje mi niestety czasu ;)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei nie miałam żadnej styczności z King of Avalon. Za to gościły u mnie na komputerze gry typu Mahjong i mi się podobały - bardzo przyjemna rozrywka. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 3. Nie znam tych gier, ale brzmią interesująco. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja póki co ograłam tylko Modern Tales i Bear With Me. Jeśli chodzi o ten drugi tytuł, przeszłam wszystkie dotąd wydane epizody i okazały się udanym połączeniem bajki z kryminałem noir. Ciekawa więc jestem, co wyjdzie z tego prequela The Lost Robots. Pozostałe pozycje, o jakich wspominam we wpisie, także mnie oczywiście interesują. Brak jednak czasu, aby wszystko sprawdzić od ręki. :(

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.