wtorek, 21 maja 2019

Ancestors Legacy na XBO i PS4 latem, a teraz DLC na PCPolskie studio Destructive Creations ogłosiło, że gra Ancestors Legacy pojawi się latem bieżącego roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Tymczasem na 21 maja przypadła premiera DLC dla pecetowej wersji produkcji. Dzięki Saladin's Conquest, bo taki tytuł nosi rozszerzenie do tego średniowiecznego RTS-a, gracze dostaną osadzoną w XII wieku kampanię z udziałem saraceńskich wojowników. Zainteresowani owym dodatkiem mogą go zaś zakupić m.in. na platformach Steam i GOG.

Ancestors Legacy to strategia czasu rzeczywistego, która pierwotnie ukazała się na komputerach PC w 2018 roku. Twórcy wzięli tu na warsztat różne wydarzenia z epoki średniowiecza, a owe historyczne inspiracje posłużyły im do przyrządzenia rozgrywki obejmującej takie elementy jak zarządzanie zasobami, budowanie osad oraz toczenie efektownych walk. Co istotne, mechanika kładzie silny nacisk na umiejętne korzystanie z rozmaitych opcji taktycznych, które uwzględniają chociażby przewagę terenu i morale kierowanych wojsk. Oprócz rozbudowanej serii kampanii dla pojedynczego gracza, do naszej dyspozycji oddano również tryb umożliwiający prowadzenie sieciowych starć.


Co się tyczy Saladin’s Conquest, w ramach tej dodatkowej zawartości możemy liczyć na pięć singlowych misji fabularnych, a także trzy mapy do zabawy w multiplayerze. Nie zabraknie ponadto nowych jednostek, których obecność wynika z dorzucenia kolejnej grywalnej nacji – Saracenów. Fabuła DLC koncentruje się natomiast na losach Saladyna, słynnego sułtana Egiptu i Syrii, a do tego założyciela dynastii Ajjubidów. Jako ów władca, wkroczymy z liczną armią na tereny Królestwa Jerozolimy, by walczyć przeciw krzyżowcom. Rodzimy zespół deweloperski pozwoli więc nam uczestniczyć w bitwie pod Rogami Hittinu, podbijać zamki w Lewancie i przystąpić do oblężenia Jerozolimy.

Steamowa karta Saladin’s Conquest ulokowana została pod tym adresem, ale przypominam, iż DLC znajdziemy również na GOGu. Rozszerzenie wymaga oczywiście do działania pełnej wersji Ancestors Legacy, więc jeśli ktoś dopiero zastanawia się nad sprawieniem sobie „podstawki”, to warto wiedzieć, że od 20 do 27 maja możną ją nabyć na Steamie po obniżonej cenie (podobna promocja trwa też obecnie w serwisie GOG).

4 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Ja z kolei najbardziej lubię przygodówki. Jednak ze strategii szczególnie podobają mi się takie typu Theme Hospital, Sim City czy Faraon. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.