środa, 8 maja 2019

Car Mechanic Manager i Car Trader na Nintendo Switch


Ultimate Games nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o rozszerzanie swojego katalogu wydawniczego o kolejne tytuły na Nintendo Switch. Co tym razem proponuje graczom warszawska firma? Dwie produkcje skierowane do sympatyków motoryzacji, którzy mieliby ochotę poprowadzić wirtualny warsztat samochodowy bądź pohandlować używanymi czterema kółkami. Car Mechanic Manager, bo taką nazwę nosi pierwszy z tych projektów, zadebiutował na japońskiej konsoli 7 maja. Natomiast druga z owych gier – Car Trader – zawita na Switcha już wkrótce, a konkretnie 12 maja.


Car Mechanic Manager
Zgodnie ze swoim tytułem, pozycja, której producentem jest krakowskie studio InImages, pozwala odbiorcom zasmakować roli kierownika serwisu samochodowego. Jako szef takowego zakładu, zadbamy o to, by zapewnić klientom dostęp do kilkunastu rozmaitych usług, w tym dla przykładu czyszczenia, malowania czy woskowania pojazdów. Podczas rozgrywki, która ma być podana w formie nieskomplikowanego dania z elementów symulacji i strategii, zajmiemy się 8 rodzajami samochodów, pracując pod dachem 5 typów budynków.


Co jeszcze obiecują rodzimy twórcy? Kluczowe cechy gry to chociażby możliwość rozbudowy naszego warsztatu i wykonywania zadań specjalnych, a także obecność mnóstwa kombinacji wizualnych dla obsługiwanych aut. Oprócz tego, znajdziemy tutaj opcję kupowania używanych wózków, które – po uprzedniej naprawie – spróbujemy sprzedać. W osiągnięciu jak najlepszego zysku przyda się z kolei system zmiennych trendów. Obserwując aktualnie panujące mody, dopieścimy bowiem nasze maszyny tak, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienteli. Switchowa edycja Car Mechanic Manager dostępna jest na Nintendo eShop.Car Trader
Car Trader to gra, w przypadku której ekipa z Ultimate Games piastuje nie tylko stanowisko wydawcy, lecz również producenta. Podobnie jak Car Mechanic Manager, tytuł ten stawia na prosty miks symulacyjno-strategiczny. Prym wiedzie tu handel używanymi autami, które nabędziemy poprzez uczestnictwo w aukcjach samochodowych. Zakupione pojazdy można, a nawet trzeba będzie odnawiać, zwłaszcza że nie zabraknie opcji związanych ze skalą uszkodzeń poszczególnych bryk. Oczywiście po to, żeby należycie zarobić przy późniejszym odsprzedawaniu takich wozów. Co jednak istotne, pomyślność naszego biznesu zależeć ma także m.in. od trendów popularności dla danych typów aut. Stąd będziemy musieli uważać, aby czasem nie przepłacać na aukcjach. Jak wspomniałam we wstępie, premiera Car Trader na Switchu nastąpi za kilka dni. Niemniej gra posiada już stosowną kartę w sklepie Nintendo.9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jeśli lubi tego typu produkcje, to być może miło spędzi czas przy którymś z owych tytułów. :)

   Usuń
 2. Lubie takie gierki :D fajnie czyszczą mózg z codziennych problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mój narzeczony lubi coś takiego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.