czwartek, 9 maja 2019

Irony Curtain z dokładną datą premieryO tym, że premiera Irony Curtain: From Matryoshka with Love zbliża się wielkimi krokami, wiadomo było od pewnego czasu. Jednakże katowickie studio Artifex Mundi, które odpowiada za opracowanie i wydanie tej apetycznej przygodówki w satyrycznym sosie, ujawniło dzisiaj konkretny termin nadejścia owej produkcji. Gra ujrzy światło dzienne na dniach, bo już 16 maja. Wtedy właśnie tytuł ten zadebiutuje w sklepach Steam i GOG.

Jest to zatem bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla takich graczy, którzy lubią umilać sobie wolne chwile sesjami przy komputerze. Do nich wszak skierowane są oferty GOGa i Steama. A co z konsolami PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, o których również mówiono w kontekście projektu spod szyldu Artifex Mundi? Spokojnie, rodzimi twórcy bynajmniej nie zapomnieli o tych platformach. Konsolowe edycje też się oczywiście pojawią, tyle że później. Posiadacze takowych sprzętów muszą się zaś uzbroić w nieco cierpliwości dlatego, iż deweloperom zależy po prostu na jak najlepszym dopieszczeniu wydań dla poszczególnych urządzeń, zapewniając odbiorcom należyty komfort w trakcie obsługi gry. Warto zarazem wiedzieć, że wkrótce powinniśmy poznać datę wypuszczenia produkcji na konsolach.

Irony Curtain: From Matryoska with Love to dowcipna propozycja, w której nie zabraknie jednocześnie politycznych intryg ani zwrotów akcji. Podczas zabawy zawitamy do totalitarnego państwa – tytułowej Matryoshki, gdzie wylądujemy w butach młodego i niedoświadczonego dziennikarza o imieniu Evan. Niemniej grywalny bohater stanie przed bardziej skomplikowanym zadaniem niżli przykładowo zrobienie wcześniej umówionego wywiadu czy cyknięcie zestawu fotek na potrzeby jakiegoś reportażu. Mianowicie Evan przez przypadek wplącze się w aferę dużego kalibru, bowiem chodzi o szpiegowskie sprawki oraz zimnowojenny konflikt pomiędzy dwoma potężnymi krajami. Poczynania protagonisty zrealizowano natomiast pod postacią klasycznego point and clicka w kreskówkowym stylu 2D, przy czym dla niektórych zagadek przewidziano więcej niż jeden sposób ich rozwiązania.

Co istotne, w serwisie GOG uruchomiono przedsprzedaż przygodówki, pozwalając zamówić grę przed premierą i z 10-procentową obniżką. A jeśli ktoś wolałby dodać Irony Curtain do swojej listy życzeń na platformie Steam, to przypominam, iż tamtejsza strona tytułu dostępna jest pod tym adresem. Poniżej do obejrzenia najświeższy zwiastun promujący From Matryoshka with Love.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.