czwartek, 30 maja 2019

Kolejne gry od wydawcy Ultimate Games na Nintendo Switch


Ultimate Games zaplanowało na końcówkę tegorocznego maja wydanie kilku gier w wersjach dedykowanych Nintendo Switch. Tym razem polska firma przyszykowała dla użytkowników japońskich konsol takie oto produkcje: Selma and the Wisp, Robot Squad Simulator oraz GoFishing 3D.


Selma and the Wisp
Selma and the Wisp to logiczno-przygodowa platformówka, która narodziła się pod deweloperskimi skrzydłami Toucan Studio z Gdańska. Ta niezależna propozycja zdążyła już zaistnieć w świadomości graczy, wkraczając wpierw w roku 2016 na komputery z systemami Windows, Mac OS oraz Linux. W trakcie zabawy będziemy towarzyszyć pewnej dziewczynce – tytułowej Selmie, która musi błąkać się po mrocznym i surrealistycznym uniwersum. Głównej bohaterce przyjdzie jednak z pomocą leśny świetlik, pełniący funkcję swoistego przewodnika po tym niebezpiecznym świecie, gdzie dziecięce lęki nabierają namacalnych kształtów. Co najistotniejsze, to właśnie ów jasny punkcik jest grywalną postacią w rodzimej produkcji, lecz kierowanie światełkiem wywrze jednocześnie wpływ na poczynania małoletniej protagonistki. Pod kątem wizualnym, projekt wyróżnia się zaś klimatyczną grafiką, łączącą minimalizm z artystycznym posmakiem. Gra od 31 maja do kupienia na Nintendo eShop.Robot Squad Simulator
Zaprojektowaniem Robot Squad Simulator zajęła się polska ekipa z Bit Golem, mająca ponadto w portfolio Ultimate Fishing Simulator. Tytuł, który zadebiutował pierwotnie na pecetach z Windowsami, zaserwuje odbiorcom okazję do sprawdzenia swoich sił jako szef elitarnej jednostki specjalnej robotów taktycznych. Postawione przed graczami wyzwania obejmują misje w rozmaitych zakątkach globu i z udziałem zdalnie sterowanych maszyn. Wykorzystanie takich urządzeń ma natomiast związek ze szczególnie ciężkimi warunkami, jakie to panują na danych obszarach. Do naszej dyspozycji oddane zostaną 4 rodzaje robotów (powietrzny, podwodny, plus 2 lądowe), przy czym nie zabraknie też opcji ulepszania tychże modeli. Wśród dostępnych zadań, na które złożą się m.in. akcje ratunkowe tudzież szpiegowskie, znajdziemy 8 misji instruktażowych i 16 fabularnych. Switchową premierę ustalono na 31 maja, z kolei kartę produktu w sklepie Nintendo ulokowano pod tym adresem.GoFishing 3D
GoFishing 3D to gra wędkarska od studia Mastercode, znana wcześniej posiadaczom urządzeń mobilnych z Androidem. Jak sugerują oficjalne informacje twórców, mechanika postara się zachować kompromis pomiędzy realistycznymi założeniami a prostotą na gruncie obsługi. Gracze będą mogli tu zarzucać wędkę w różnych lokacjach, przebywając na łódce bądź nad brzegiem zbiornika wodnego. Przygotowane przez producenta łowiska skrywać mają dużo gatunków ryb, a do tego powinniśmy dostać satysfakcjonujący wachlarz sprzętu dla moczykijów, w tym przykładowo haczyki oraz przynęty. Do łowienia przystąpimy stosując metodę spławikową albo spinningową. Gra trafiła na Switcha 28 maja i – podobnie jak dwie wyżej opisane pozycje – można się w nią zaopatrzyć drogą dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem Nintendo eShop.


6 komentarzy:

 1. GoFishing 3D widzę podobna do Fishing Simulator. Fajna na odmóżdżenie i bezsenność :D

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwsza propozycja nieco niepokojąca:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki klimat, ale mnie właśnie ten tytuł najbardziej kusi z powyższych trzech, zwłaszcza że od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś platformówkę. :)

   Usuń
 3. Ostatnia pozycja idealnie by przypasowała mojemu tacie, który jest maniakiem łowienia ryb. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jest fanem wędkarstwa, to całkiem możliwe, że tak. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.