czwartek, 2 maja 2019

Akane – majowy debiut na Nintendo SwitchPosiadacze Nintendo Switch będą mogli stanąć wkrótce do wirtualnej walki z tabunami członków Yakuzy, a to za sprawą dedykowanej japońskiej konsoli wersji Akane. Pixel artowej gry akcji, w której powędrujemy po futurystycznych ulicach miasta Mega-Tokyo, częstując napotkanych wrogów ciosami katany i nie tylko. Switchową premierę tej niezależnej propozycji zapowiedziano na bieżący miesiąc, a konkretnie na 17 maja.

Projekt, za którego opracowanie odpowiada brazylijskie Ludic Studios, dał się najpierw poznać graczom we wrześniu ubiegłego roku, trafiając wtedy na komputery z systemami Windows, Mac OS oraz Linux. Twórcy serwują nam tutaj cyberpunkową i przystrojoną grafiką retro wizję Japonii, gdzie – jako kobieta samuraj o imieniu Akane – przystąpimy do energicznego przetrzebiania hord gangsterów. Pod kątem mechaniki, zmagania tytułowej wojowniczki zrealizowano natomiast pod postacią slashera, w którym to zwiedzane środowisko poobserwujemy z perspektywy lotu ptaka.


Jedna osoba kontra znacznie przeważający liczebnie oponenci – taki rozkład sił prędzej czy później może mieć dla grywalnej bohaterki przykry finał. Jednakże klucz do sukcesu polegać będzie właśnie na tym, by ubić jak najwięcej przeciwników, zanim oni wyślą protagonistkę na tamten świat. Akane to bowiem twarda sztuka, a do tego potrafi zrobić należyty użytek z szerokiego wachlarza sprzętu, który wpływać ma na dostępne podczas starć umiejętności i ulepszenia (np. różne typy katan czy obuwia). Co się zaś tyczy wrogów, natkniemy się na poślednich mafiosów, technologicznie usprawnionych snajperów, cybernetycznych wojowników ninja, obdarzonych zwiększoną odpornością tanków oraz głównego bossa, czyli ewoluującego z każdym swym kolejnym zgonem Katsuro.

Przygotowana przez brazylijskich deweloperów produkcja pojawi się na Switchu dzięki wydawniczemu wsparciu polskiej firmy QubicGames z Warszawy. Konsolowy port Akane nabędziemy za pośrednictwem Nintendo eShop, gdzie obecnie można składać zamówienia przedpremierowe na tę grę.2 komentarze:

 1. U... nie mam switcha więc odpada :)
  Czekam na coś na PS3 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja może dam kiedyś szansę wersji PC, bo choć najczęściej gram w klasyczne przygodówki, to po inne gatunki też sięgam. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.