wtorek, 6 sierpnia 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #164


Kolejne dni mijają, a rozmaite gry przygodowe regularnie dają o sobie znać. Czy to chodzi o typowe reprezentantki gatunku, czy o różne ich dalsze krewniaczki. A jakie przykładowe doniesienia zwróciły moją uwagę na tyle, żeby załapać się do nowego odcinka przygodówkowych wieści? Po odpowiedź zapraszam do lektury.


Leprechaun Shadow – premiera pod koniec sierpnia
Przygodówka Leprechaun Shadow, czyli trzecia odsłona serii o rycerzu Sir Typhilu, miała pierwotnie zadebiutować w I kwartale bieżącego roku. Tak się ostatecznie nie stało, ale za to niezależne Stand Off Software, które odpowiada za cały cykl, ogłosiło jakiś czas temu konkretny dzień nadejścia nowej części – 29 sierpnia 2019 roku. W Leprechaun Shadow Sir Typhil nie zaprzestanie starań na rzecz doprowadzenia jednorożca do królewskiego zamku, dzięki czemu główny bohater sam mógłby zostać królem magicznej krainy o nazwie Artovya. Tym razem nasz protagonista zabawi zaś w miasteczku Yorkwen, gdzie podejmie się śledztwa w sprawie pewnego mordercy wykradającego brukwie.


Fabuła bynajmniej nie zerwie tutaj z szatami absurdalnej komedii fantasy, aczkolwiek obecność wątków detektywistycznych posłuży do równoczesnego przemycenia wyraźnej domieszki kryminału. Na rozgrywkę tradycyjnie złożą się przede wszystkim point and clickowe zadania, które wzbogacone zostaną o co nieco z innych gatunków. Ale o ile w pierwszej części takowym dodatkiem była szczypta rogalikowego dungeon crawlera, a w drugiej – skradanki, tak „trójka” zafunduje nam parę scen hidden object i składniki rodem z cRPG (rozwijanie postaci, wybieranie sojuszników do własnej drużyny oraz turowe walki z potworami). Steamową kartę produktu ulokowano pod tym adresem.


Silver Chains wkracza na PC
Od 6 sierpnia można zapuszczać się do zakamarków pewnej ponurej brytyjskiej posiadłości, bowiem tego dnia ukazało się na pecetach Silver Chains. To pierwszoosobowy horror przygodowy, którego producentem jest Cracked Heads Games, a wydawcą firma Headup. Przejmując stery nad niejakim Peterem, zaliczamy niefortunną jazdę samochodem. Mianowicie zderzamy się z drzewem podczas burzowej nocy, a potem odzyskujemy przytomność w starej i pozornie opuszczonej rezydencji. Peter oczywiście nie zamierza przebywać zbyt długo pod dachem upiornego domostwa, lecz poszukiwanie drogi ucieczki zmierzy go zarazem z tutejszymi tajemnicami. Na dokładkę, mężczyzna trafia również na takie wskazówki, które sugerują, iż nie jest to jego pierwsza wizyta w owej rezydencji. Jak obiecują twórcy, możemy liczyć na wysokiej jakości wrażenia audiowizualne, a także na silnie wyeksponowaną narrację oraz intensywną eksplorację. Oprócz zagadek, których rozwiązywanie zaprocentować ma odblokowywaniem nowych obszarów, nie zabraknie też elementów akcji, z tym że przed zagrożeniem trzeba wiać i chować się, zamiast otwarcie walczyć. Grę nabędziemy poprzez platformę Steam lub serwis GOG.Lightstep Chronicles na Steam
W sklepie Valve pojawiła się 1 sierpnia narracyjna gra przygodowa Lighstep Chronicles, której to opracowaniem zajął się niezależny zespół deweloperski z Eipix Entertainment. Ta utrzymana w klimacie sci-fi pozycja pozwoli nam przywdziać skafander kosmonauty i jednocześnie kapitana wojskowego, badającego ze swoim oddziałem miejsce pewnej katastrofy. Tam natomiast natykamy się na enigmatyczny statek, wewnątrz którego zostajemy nieoczekiwanie uwięzieni. Mało tego, ów obcy pojazd porywa nas w międzygwiezdną podróż i zmusza do rozważnych interakcji ze szwankującą, a przez to szaloną sztuczną inteligencją. Zasiadając do Lightstep Chronicles, należy ponoć nastawić się na bardzo dużo tekstu, co ma ścisły związek z odkrywaniem mrocznych sekretów statku oraz komunikacją pomiędzy wirtualnym alter ego gracza a zwichrowanym komputerem pokładowym. Zainteresowani odbyciem takiej wyprawy? Jeśli tak, chętnych odsyłam na steamową stronę gry.Bear With Me – nowy epizod już dostępny
Światło dzienne ujrzał niedawno nowy odcinek przygodówki Bear With Me, przy czym nie chodzi o ciąg dalszy, lecz o prequel. Rozdział opatrzony podtytułem The Lost Robots ponownie zabiera nas na teren metropolii Paper City, której to społeczność stanowią antropomorficzne zabawki. Jednakże pluszowy miś Ted E. Bear, znany z uprzednio wydanych epizodów detektyw, współpracuje teraz z Flintem, starszym bratem dziewczynki o imieniu Amber. W ramach krótkiego przypomnienia – młodsza siostra chłopaka to grywalna postać z wcześniej wypuszczonych odcinków (1-3). The Lost Robots zakupimy oddzielnie bądź w pakiecie The Complete Collection, który jest szczególnie dobrą opcją dla osób nie mających dotąd styczności z uniwersum Bear With Me. Produkcja zawitała na komputery PC (m.in. na Steam), a także na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z iOSem tudzież Androidem.Wrześniowy debiut The Sojourn
Ogłoszony został dokładny termin premiery The Sojourn, a ustalono go na 20 września bieżącego roku. Ta logiczno-przygodowa produkcja od studia Shifting Tides zaserwować ma odbiorcom skąpaną w różnorakich kolorach wycieczkę, w której to zetrą się ze sobą światło i cień. Szykuje się zatem artystyczne doświadczenie, ale nie tylko, bo gra dostarczy również niejednej okazji do wytężania umysłu. Wysłani na zagadkowy ląd, stawimy czoła wielu łamigłówkowym wyzwaniom, których pokonywanie pomoże nam zrozumieć prawdziwą naturę zwiedzanego świata. Wydawniczą pieczę nad tym nietuzinkowym projektem sprawuje Iceberg Interactive, a co do platform, na jakie trafi ów tytuł, gra wyjdzie w wersjach dedykowanych komputerom PC z Windowsami i na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Warto nadmienić, że „blaszakowa” edycja będzie tymczasowo dostępna wyłącznie na Epic Games Store (można tam zresztą składać zamówienia przedpremierowe).

2 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.