piątek, 9 sierpnia 2019

Gamedec – powstaje gra na podstawie książkowego cykluKatowickie Anshar Studios, które ma na koncie chociażby kosmiczne Detached i traktujące o futurystycznych gladiatorach Telefrag VR, szykuje nowy projekt. Ową produkcją jest Gamedec, cyberpunkowe RPG na bazie serii książek spod pióra Marcina Sergiusza Przybyłka. Tropem przestępstw, które popełniane są w wirtualnych światach, wyruszymy zaś w 2020 roku. Wtedy to gra zadebiutować ma na komputerach PC.

Należy równocześnie zaznaczyć, że ów cyberpunkowy tytuł tworzony jest przy ścisłej współpracy z autorem literackiego pierwowzoru. Marcin Sergiusz Przybyłek, polski pisarz poruszający się w kręgu fantastyki naukowej, zasilił bowiem skład deweloperskiej ekipy, piastując funkcję projektanta i konsultanta do spraw świata gry. Wirtualna adaptacja ma natomiast czerpać z pierwszych dwóch tomów jego sagi „Gamedec”, a konkretnie z książek „Gamedec. Granica rzeczywistości” (t.1) oraz „Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw” (t.2).


Fabuła produkcji zostanie osadzona w Warsaw City, XXII-wiecznej metropolii, której to mieszkańcy przywiązują do wirtualnej rzeczywistości nie mniejszą wagę niż do świata realnego. Stąd nie zabraknie okazji do stykania się z wykreowanymi przez komputer środowiskami, aczkolwiek po to, by walczyć z trawiącymi je problemami. Mianowicie graczowi przypadnie tu rola tzw. Gamedeca – prywatnego detektywa, którego obowiązki obejmują tropienie przestępców, dopuszczających się wszelkiego rodzaju wykroczeń w wirtualnych sferach (zwykłe oszustwa, poważniejsze zbrodnie, intrygi grubego kalibru itp.).

Rodzimi deweloperzy podkreślają, że Gamedec ma odznaczać się silnymi właściwościami adaptacyjnymi. Dokładniej rzecz ujmując, gra będzie nieustannie dostosowywać się do naszych decyzji, których konsekwencje odczujemy na różne sposoby (czasami natychmiast, a kiedy indziej dojdzie do długofalowych procesów). Za wzór posłużyły przy tym papierowe rolpleje, co zaprocentuje dużą swobodą w trakcie zabawy i możliwością ugryzienia rozwiązywanych spraw od rozmaitych stron.


Jako że Gamedec posiada już własną kartę w serwisie Steam, pecetowi gracze, którzy mają na oku owoc prac zespołu z Anshar Studios, mogą dorzucać tę pozycję do swoich list życzeń. Tam też, tak na marginesie, znajdziemy więcej materiałów graficznych (zwiastun i screeny) oraz informacji dotyczących polskiej produkcji.

6 komentarzy:

 1. Ani książek, ani gry zupełnie nie kojarzę. Chyba jednak nie jest to dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O książkach słyszałam, ale niestety nie miałam jeszcze okazji przeczytać. Niemniej będę chciała kiedyś się z nimi zaznajomić. Gra zresztą też mnie ciekawi, więc liczę, że okaże się udana. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Mnie również zainteresowała zapowiedź tej gry. Trzymam więc kciuki za sukces tego projektu. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.