czwartek, 8 sierpnia 2019

Kickstarterowa kampania Alder’s BloodW tym tygodniu uruchomiono na Kickstarterze zbiórkę dla Alder’s Blood, turowej gry taktycznej z elementami skradanki i strategii. Celem akcji jest zebranie środków, które pozwoliłyby wypuścić ową produkcję w możliwie najbardziej dopieszczonym i rozbudowanym kształcie. Takowy zastrzyk gotówki przydałby się także przy tworzeniu wersji dedykowanych dodatkowym platformom (PS4, XBO), prócz PC oraz Nintendo Switch, czyli tych sprzętów, na jakich to Alder’s Blood ukaże się w pierwszej kolejności.

O projekcie, nad którym pracuje niezależny zespół deweloperski Shockwork Games z Lublina, pisałam jakiś czas temu na moim blogu. W związku z sierpniowym startem crowdfundingowej kampanii, przypominam więc, iż twórcy kuszą potencjalnych odbiorców rzeczywiście intrygującymi realiami. Oto bowiem gracze trafią tu do uniwersum, które skonstruowane zostało na bazie połączenia westernowym klimatów z mrocznym i zarazem fantastycznym ujęciem epoki wiktoriańskiej. Jako jeden z wyspecjalizowanych Łowców, będziemy przemierzać świat, by mężnie stawiać czoła nadprzyrodzonym istotom, a co za tym idzie – spróbujemy uchronić ludzkość przed ostateczną zagładą.


W trakcie rozgrywki zajmiemy się tropieniem różnych potworów, zastawianiem pułapek i taktycznymi walkami przy pomocy magii oraz klasycznego oręża. Nie bez znaczenia będą też takie aspekty jak choćby udane skradanie czy działanie zespołowe, w ramach którego nasza grywalna postać przystąpi do ataku, mając wsparcie innych Łowców. Co ciekawe, polscy deweloperzy obiecują również obecność starego i złowrogiego bóstwa, rzucającego graczom dodatkowe kłody pod nogi. Czy to za sprawą nagłej zmiany pogody, ściągnięcia kolejnych monstrów na bieżącą mapę, czy poprzez wcielenie się w jednego z przebywających już na polu bitwy przeciwników, by uczynić go jeszcze groźniejszym oponentem.

Według najświeższych informacji, premiera Alder’s Blood na PC i Switchu nastąpi w styczniu 2020 roku. Komputerowe wersje będą sprzedawane na platformach Steam oraz GOG, a w obu sklepach można aktualnie dodawać rodzimy tytuł do swoich list życzeń. Natomiast te osoby, które rozważają wsparcie produkcji na Kickstarterze, zapraszam do odwiedzenia tamtejszej witryny gry. Zbiórka funduszy potrwa do 5 września 2019 roku i zakończy się sukcesem, o ile twórcy zgromadzą przynajmniej 12 tysięcy dolarów.


2 komentarze:

  1. To może być coś ciekawego

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mam pozytywne odczucia względem tego tytułu. Mam nadzieję, że się sprawdzą. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.