wtorek, 10 września 2019

Anthology of Fear zmierza na PC i Nintendo SwitchTrzy zróżnicowane historie, acz wszystkie utrzymane w konwencji grozy. Taki właśnie ma być pierwszoosobowy horror psychologiczny Anthology of Fear, którego tworzeniem zajmuje się polskie studio RG Crew. Gra ukaże się pod wydawniczymi skrzydłami rodzimej firmy Ultimate Games, trafiając w I kwartale 2020 roku na komputery PC, a w ciągu kolejnych miesięcy także na konsole Nintendo Switch.

Anthology of Fear zaoferuje graczom zbiór trzech niezwiązanych ze sobą opowieści, które nie tylko będą posiadać odrębnych bohaterów, ale i osadzone zostaną w różnych miejscach tudzież epokach. Jedna z nich zabierze nas bowiem do początków XX wieku, rozgrywając się na odludnych obszarach Syberii, gdzie prym ma wieść przetrwanie w niezbyt gościnnych warunkach. Drugi epizod to natomiast współczesny dramat, który pozwoli zajrzeć pod dach zwyczajnego domostwa, a poza tym weźmie na warsztat takie wątki jak poczucie izolacji czy istota procesu twórczego. Ostatni segment tytułowej antologii zaprosi z kolei odbiorców do bliżej nieokreślonej rzeczywistości, przystrajając tematykę wspomnień iście enigmatycznymi szatami.

Deweloperzy z RG Crew zaprezentują w swojej produkcji odmienne spojrzenia na pojęcie strachu, nie stroniąc przy tym od niejednoznaczności i symboliki. Co więcej, zróżnicowane doświadczenia nie ograniczą się tutaj do kolażu fabularnych pomysłów. A to dlatego, że poszczególne historie zmierzą nas również z innymi stylami rozgrywki. Dzięki owej strategii urozmaiceń, możemy zaś spodziewać się na gruncie mechaniki takich elementów jak przykładowo klasyczna eksploracja, ucieczki, sekcje skradankowe, walki oraz polowania. W każdym razie, do premiery pozostało jeszcze dość sporo czasu, lecz gdyby ktoś przymierzałby się do wersji pecetowej, to warto wiedzieć, iż Anthology of Fear ma już własną kartę na platformie Steam. A poniżej do obejrzenia oficjalny trailer gry.

13 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.