piątek, 13 września 2019

Chernobylite w październiku na Steam Early AccessGliwickie studio The Farm 51, które ma w swoim portfolio takie pozycje jak m.in. Get Even czy World War 3, ogłosiło, że survival horror Chernobylite ukaże się wkrótce w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam. Start owej fazy rozwojowej nastąpi bowiem w przyszłym miesiącu, a konkretnie 16 października. Wtedy to zainteresowani tytułem gracze zawitają do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, odtworzonej dzięki technologii skanowania w 3D. Bieżący tydzień zaprocentował natomiast nowym zwiastunem tej bardzo dobrze rokującej produkcji.

Chernobylite to skąpany w klimacie postapokaliptycznej grozy projekt, który zaserwuje odbiorcom nieliniową warstwę fabularną, szereg rozmaitych wyzwań i swobodną eksplorację otoczenia. Obserwując środowisko z perspektywy pierwszej osoby, będziemy tu musieli uważać na wojskowe oddziały, stwory nie z tego świata oraz innych stalkerów, przy czym akurat ci ostatni mogą stać się zarówno naszymi wrogami, jak też sprzymierzeńcami. Z kolei nadnaturalne zagrożenia niejednokrotnie spróbują także utrudnić grywalnemu bohaterowi odróżnienie rzeczywistości od fikcji. Co więcej, polscy deweloperzy zapowiadają obecność specjalnego systemu craftingu, który to umożliwić ma wytwarzanie przydatnego sprzętu w oparciu o znajomość fizyki i chemii.

Czego możemy spodziewać się po wersji, która już 16 października 2019 roku wkroczy do programu Early Access? Ano chociażby ośmiu godzin fabuły, wespół z nieskończonym trybem przetrwania. Wczesnodostępowa edycja pozwoli nam ponadto pokręcić się po Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, okolicach opuszczonego przedszkola w Kopaczi oraz instalacji radarowej Oko Moskwy, a także po wybranych terenach miasta Prypeć. Listę tych i innych, oferowanych przez nią atrakcji pokrótce prezentuje zaś materiał video, o którym to wspomniałam we wstępie. Najświeższy filmik – tzw. Chernobylite Early Access Showcase – do obejrzenia poniżej, a pod tymże adresem mieści się karta produkcji na Steamie. Pełnoprawną premierę gry w jej ostatecznym kształcie przewidziano na II połowę 2020 roku.8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jak lubi takie klimaty, to prawdopodobnie tak, zwłaszcza że Chernobylite zapowiada się na rzeczywiście ciekawą grę. :)

   Usuń
 2. Czy mi się wydaje, czy teraz zaczyna się bum na Czarnobyl. Seriale, gry, coraz więcej tego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to zauważyłam. Nawet np. jedną starszą książkę o tej tematyce wznowiono w tym roku.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Też jestem pod wrażeniem - szykuje się klimatyczny tytuł.

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.