niedziela, 1 września 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #168


Co prawda zaczął się wrzesień, lecz ubiegły miesiąc zdążył jeszcze zaowocować różnymi wiadomościami o grach mniej bądź bardziej przygodowych, zanim definitywnie się z nami pożegnał. 30 sierpnia na XBO i PC trafił przecież horror psychologiczny Blair Witch, za sprawą którego swoje trzy grosze do słynnej filmowej marki dołożyło krakowskie Bloober Team, mające na koncie m.in. serię Layers of Fear. Natomiast na Nintendo Switch wkroczyło 28 sierpnia mistyczne AER Memories of Old od niemieckiego Daedalic Entertainment i nieistniejącego już studia Forgotten Key ze Szwecji. To eksploracyjna przygodówka, która pierwotnie pojawiła się w 2017 roku na komputerach, a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.


Escape from Chernobyl: Jailbreak na Steam
Studio Nelset wprowadziło 30 sierpnia do katalogu sklepu Valve kolejną swoją produkcję – Escape from Chernobyl: Jailbreak (Windows, Mac OS, Linux). Ten logiczno-przygodowy tytuł jest spin-offem gry Escape from Chernobyl, która to zawitała na platformę Steam w lipcu bieżącego roku. Jak informują twórcy, fabuły obu pozycji przybliżają odbiorcom powiązane ze sobą i rozgrywające się niemal równolegle wydarzenia. Co do samego Jailbreak, jego scenariusz koncentruje się na perypetiach tajemniczego więźnia E-0308, który przetrzymywany jest w pewnym zakładzie karnym, usytuowanym niedaleko miasta Prypeć.


Kiedy dochodzi do katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, z więzienia zostają ewakuowani prawie wszyscy, poza grywalnym bohaterem, a także tymi strażnikami, których przydzielono specjalnie do pilnowania owego mężczyzny. Nasz podopieczny nie zamierza jednak biernie czekać na to, co przyniesie los. Nic zresztą dziwnego, zwłaszcza że facet raczej nie może spodziewać się niczego dobrego. Zainteresowani, by podjąć takową próbę ucieczki, wespół z poznawaniem nie tylko historii pana E-0308, ale i kulisów czarnobylskiej tragedii? Jeśli tak, zapraszam na steamową stronę produktu.


Wyprzedaż gier od Ultimate Games S.A.
Wydawca Ultimate Games uruchomił, wraz z końcówką sierpnia, wyprzedaż swoich tytułów na Steamie. W ramach dużej promocji, która potrwa do 12 września 2019 roku, można nabyć zróżnicowane – pod kątem tematyki i mechaniki – propozycje, płacąc za nie od 55 do aż 90% taniej. A jako że wspominam o owych obniżkach na łamach przygodówkowego przeglądu, zatrzymam się teraz przy kilku reprezentantach wiadomego gatunku. Otóż zaledwie 3,29 zł kosztuje obecnie Bad Dream: Coma, utrzymany w konwencji psychologicznej grozy point and click, który zabiera graczy do pokręconego i posępnego świata snów. Bad Dream: Fever, czyli następcę wymienionej przed chwilą produkcji, dorwiemy już w droższej, acz wciąż okazyjnej cenie, gdyż za 16,19 zł (upust wynoszący trochę ponad 50% od standardowej kwoty). Tymczasem surrealistyczne Earthworms sprawimy sobie za jedyne 2,19 zł. Pełną ofertę Ultimate Games na Steamie przejrzymy pod tymże odnośnikiem.
 
Screen z gry Bad Dream: Fever

Rynkowe entrée Unlucky Seven
Pisząc dziś o portfolio Ultimate Games, pozwolę sobie jeszcze dodać, że firma ta wydała 30 sierpnia kilka nowych produkcji na PC. Jedną z nich (prócz wędkarskiego Ultimate Fishing Simulator VR, heavy metalowego slashera Down to Hell i zręcznościówki Catch a Duck) jest zaś właśnie gra przygodowa, a mianowicie Unlucky Seven, które brata obecność antropomorficznych zwierząt z klimatami science fiction oraz wątkami kanibalistycznymi. Wprawdzie niedawno co pisałam o tym projekcie i jego premiera odbyła się w zapowiadanym uprzednio terminie, lecz ostatecznie zadebiutował wpierw na Steam Early Access, zamiast od razu jako w pełni gotowy produkt. Owa decyzja podyktowana jest chęcią dopracowania pewnych aspektów przygodówki, z czym deweloperzy (polskie studio Puzzling Dream) planują wyrobić się w przeciągu 2-4 miesięcy. Dopiero wtedy więc Unlucky Seven opuści strefę wczesnego dostępu.One Night In The House w sprzedaży
Moskiewskie Hight Games wypuściło z dniem 29 sierpnia debiutancki epizod One Night In The House (Windows), pierwszoosobowej gry przygodowej, w której prym ma wieść warstwa narracyjna. Podczas zabawy pokierujemy poczynaniami mężczyzny o imieniu Onith. Ów jegomość zabiera się do spełniania prośby swojego przyjaciela, który ponoć popełnił jakiś bardzo duży błąd. Sęk w tym, że odkręcanie pomyłek znajomego rodzi nie dość, że kolejne, to na dokładkę, większe problemy. Co istotne, przyjdzie nam tu regularnie korzystać z komórki głównego bohatera, a konkretnie z komunikatora i aplikacji „ARNote”, niezbędnej do analizy rozsianych po okolicy notatek. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem. Regularna cena gry wynosi tam 7,19 zł, przy czym do 5 września można kupić One Night In The House 10% taniej – za 6,47 zł. Warto równocześnie nadmienić, że drugi odcinek zostanie udostępniony w formie bezpłatnej aktualizacji.Angelo and Deemon – data premiery i nowy zwiastun
Ukraińskie Specialbit Studio ogłosiło, kiedy dokładnie ukaże się Angelo and Deemon: One Hell of a Quest. Ten komediowy point and click ujrzy światło dzienne w całkiem bliskiej przyszłości, bo 27 września 2019 roku. W trakcie rozgrywki przejmiemy stery nad młodym twórcą internetowym Angelo, który pragnie za wszelką cenę zwiększyć popularność swojego kanału vlogerskiego. Stąd też ani myśli marnować okazji, jaka nadchodzi wraz z omyłkową wizytą Ponurego Żniwiarza. Angelo ochoczo podąża zatem za Kostuchą, licząc na zrobienie fantastycznego materiału o tej podróży. Oczywiście po to, by potem wrzucić go sieci i zgarnąć mnóstwo odsłon oraz polubień. Dodam, iż ujawnienie daty wydania owej klasycznej przygodówki zbiegło się z publikacją nowego trailera. Najświeższy filmik do obejrzenia poniżej, a jeśli ktoś miałby ochotę dorzucić Angelo and Deemon do list życzeń na Steamie, to przypominam, że One Hell of a Quest posiada swoją witrynę w sklepie firmy Valve.


5 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.