wtorek, 17 września 2019

Deadliest Catch: The Game wkrótce na PC, a teraz KickstarterDeadliest Catch: The Game, symulator poławiacza krabów królewskich, pojawi się niebawem na komputerach PC. Dokładniej rzecz ujmując, na 14 listopada bieżącego roku zapowiedziano debiut tejże produkcji w usłudze Steam Early Access. Co więcej, twórcy bynajmniej nie zamierzają ograniczać się do „blaszakowej” wersji, bowiem w późniejszym terminie światło dzienne ujrzeć mają jeszcze edycje dla konsol Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Obecnie można z kolei wspierać ten projekt na Kickstarterze, gdzie uruchomiono crowdfundingową kampanię, by zdobyć środki potrzebne do rozbudowania gry.

Tytuł, którego producentem jest studio Moonlit z Krakowa, a wydawcą firma Ultimate Games S.A., to produkcja na licencji serialu dokumentalnego stacji Discovery Channel. Mowa o „Najniebezpieczniejszym zawodzie świata” („Deadliest Catch”), emitowanym od 2005 roku i mogącym pochwalić się licznymi wyróżnieniami, włącznie ze statuetkami Emmy. Co się tyczy wirtualnej adaptacji tej telewizyjnej serii, gracze spróbują tutaj swoich sił w roli kapitana takiego statku rybackiego, który to został przystosowany specjalnie do połowu krabów królewskich na Morzu Beringa. Rozgrywka ma być podana w formie symulatora z elementami zarządzania, oferując przy tym dużą dbałość o realizm i rozmaite szczegóły. Stąd zajmiemy się połowem przy użyciu zaawansowanych metod, ale nie tylko, bo też np. skrupulatnym planowaniem naszych wypraw. Oprócz tego, twórcy obiecują również takie rzeczy jak choćby dynamiczne zmiany pogodowe czy realistyczną fizykę wody.

Jeśli ktoś chciałby dodać Deadliest Catch: The Game do swojej listy życzeń w sklepie Valve, zapraszam na steamową stronę tego tytułu. Natomiast ci, którzy mieliby ochotę wspomóc produkcję za pośrednictwem Kickstartera, powinni sprawdzić tamtejszą witrynę gry. Zbiórka funduszy na popularnej platformie crowdfundingowej rozpoczęła się 16 września i potrwa do 26 października 2019 roku. Tzw. niezbędne minimum, którego osiągnięcie jest równoznaczne z sukcesem kickstarterowej akcji, wynosi 15 tysięcy dolarów kanadyjskich (ponad 11 tysięcy dolarów amerykańskich). Uskładanie większej kwoty, a co za tym idzie – ewentualne przekroczenie dodatkowych progów finansowych, pozwoliłoby zaś deweloperom na implementację kolejnych opcji, o jakie to prosi skupiona wokół produkcji społeczność (m.in. tryb wieloosobowy).
14 komentarzy:

 1. to środkowe z ową kreaturą wydaje się być dobre:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wyjść z tego ciekawa gra, zwłaszcza dla fanów telewizyjnego pierwowzoru, acz ci, którzy nie oglądają serialu, też ponoć znajdą tu coś dla siebie. :)

   Usuń
  2. kumpel z pracy na pewno to kojarzy, zapytam się go:)

   Usuń
  3. Ja akurat kojarzę ten serial, tyle że nie oglądam. :)

   Usuń
 2. Haha, no tego jeszcze nie było.
  Aż może zagram z czystej ciekawości, żeby móc potem powiedzieć znajomym, że grałam w symulator poławiacza krabów. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że gra zaoferuje nie tylko interesujący pomysł, lecz również dobrą jego realizację. Wszystko zresztą zdaje się zmierzać ku dobremu, skoro twórcy przywiązują też dużą wagę do komentarzy graczy itp. :)

   Usuń
  2. Wyróżnia się też wśród bardzo licznego grona gier, w których trzeba ratować różne światy itp. :)

   Usuń
 3. Ciekawa propozycja. Łodzie zawsze na tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również ten tytuł zainteresował i liczę, że będzie rzetelnym kawałkiem kodu. :)

   Usuń
 4. Takiej gry jeszcze nie widziałam. Wierzę, że znajdzie ona szybko fanów. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby też gra spełniła oczekiwania tych osób, które zdecydują się dać jej szansę. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.