czwartek, 26 września 2019

Premiera gry RepressedDo sprzedaży trafiła 26 września polska gra logiczno-przygodowa Repressed, w której to odbędziemy symboliczną wędrówkę po swoistym labiryncie wspomnień, przybierając przy tym postać cienia. Tytuł można nabyć za pośrednictwem platformy Steam, gdzie ukazał się w wersji dedykowanej komputerom z systemami Windows, Mac OS i Linux. Oprócz tego, twórcy podzielili się nowym zwiastunem, opublikowanym specjalnie z okazji premiery produkcji.

Przygotowaniem Repressed zajął się rodzimy zespół deweloperski z Sigur Studio, działając pod wydawniczym mecenatem firmy ARP Games. Nasze wirtualne alter ego przemierzy tutaj zakamarki własnego umysłu, a wszystko po to, żeby dotrzeć do minionych wydarzeń ze swojego życia i znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Grywalny bohater poniekąd dostanie w ten sposób szansę na uzyskanie wewnętrznego spokoju, choć niekoniecznie zazna stuprocentowej ulgi. Wszak raczej nie bez powodu pewne mroczne wspomnienia zostały głęboko schowane. Dlatego też trzeba liczyć się z ewentualnym odkryciem takich tajemnic, o jakich nie warto pamiętać.


Co istotne, fakt, iż poruszamy się jako cień, został przez deweloperów pomysłowo wykorzystany na polu mechaniki. W trakcie rozgrywki musimy bowiem odrzucić tradycyjne prawa fizyki i spojrzeć na eksplorowane otoczenie z odmiennej perspektywy. Otóż nasze poczynania, wespół z istnieniem, są ściśle podporządkowane światłu, zaś ciemność stanowi niebagatelne zagrożenie, którego należy ewidentnie unikać. Zagadki środowiskowe, jakie przygotowała ekipa z Sigur Studio, wymagać mają specyficznego pokonywania napotkanych przeszkód i zgrania z dostępnym w grze oświetleniem, co nie obędzie się bez wzięcia pod uwagę kąta padania światła oraz widoku kamery. Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną, grafika utrzymana jest w oryginalnym, surowym stylu, który to doprawia dominującą, czarno-białą estetykę domieszką wyrazistej czerwieni. Skomponowana przez Bogdana Mizerskiego muzyka z rozmysłem uderza natomiast w iście niepokojące nuty.

Jak już napisałam na wstępie, komputerowi gracze mogą zakupić Repressed drogą dystrybucji cyfrowej, odwiedzając sklep firmy Valve. Steamowa karta tytułu ulokowana jest pod tym adresem, a poniżej do obejrzenia najświeższy, premierowy zwiastun produkcji.


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Styl faktycznie z jednej strony bardzo prosty, a z drugiej, właśnie w tym tkwi jego oryginalność. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.