sobota, 28 września 2019

Lost Viking: Kingdom of Women na PC w 2020 rokuWiking i wilk postawieni przed koniecznością walki o przetrwanie, a także w obliczu sekretu wielkiego kalibru. To właśnie czeka ten duet w grze Lost Viking: Kingdom of Women, która zaoferować ma odbiorcom zróżnicowaną mechanikę, łącząc ze sobą elementy przygodowe, strategiczne oraz survivalowe. Pecetową premierę owej produkcji zapowiedziano na 2020 rok, a konkretnie na przełom II i III kwartału przyszłego roku.

Lost Viking: Kingdom of Women to projekt tworzony przez polskie studio ForestLight Games, a za jego wydanie odpowiadać będzie rodzima firma Ultimate Games S.A. Fabularna warstwa tytułu, który zabierze graczy do Europy w czasach średniowiecza, kręci się wokół wcześniej wspomnianych bohaterów – dzielnego wikinga Ragnalda i jego wilczego przyjaciela o imieniu Raga. Oto bowiem grupa skandynawskich wojowników wyrusza wraz ze swoimi rodzinami na wyprawę, by poszukać idealnego miejsca na nowy dom. Niestety, wszystko się komplikuje, w czym zasługa okrutnych wojowniczek z Królestwa Kobiet. Agresywnie nastawione panie atakują łodzie wikingów, którym nie udaje się wyjść zwycięsko z tej zasadzki. W konsekwencji skandynawskie kobiety i dzieci trafiają do niewoli, a mężczyźni zostają wymordowani. Jedynym ocalałym facetem jest zaś Ragnald, który pragnie uratować porwanych bliskich – żonę Tove oraz potomstwo, mając przy swoim boku czworonożnego druha.

Jak obiecują twórcy, przedstawiona w grze historia czerpać ma m.in. ze średniowiecznych legend, a perypetie protagonistów obejmą nie tylko próbę uwolnienia jeńców oraz związane z tym odkrycie tajemnicy Królestwa Kobiet. Jako że Ragnald i Raga lądują osamotnieni na obcej ziemi, regularnie przyjdzie im tam walczyć o przetrwanie. W praktyce oznacza to obecność takich atrakcji jak przykładowo rozbudowany crafting, polowania czy konfrontacje z wrogami (zarówno z drapieżnymi zwierzętami, jak też ludźmi). I choć podczas zabawy przejmiemy kontrolę nad wikingiem, będziemy oczywiście mogli liczyć na pomoc wilka, o którego, swoją drogą,  również trzeba zadbać. Całość przystrojona zostanie estetyczną grafiką 3D w stylu low poly, stawiającym na modele złożone z małej liczby wielokątów. Atrakcyjną próbkę wizualną serwuje zresztą poniższy zwiastun, podobnie jak screeny na Steamie, gdzie gra posiada już stosowną kartę i można ją dodawać do listy życzeń.


9 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.