wtorek, 3 września 2019

Golf Peaks z nowymi poziomamiGra logiczna Golf Peaks, która w marcu bieżącego roku doczekała się wersji dedykowanej konsoli Nintendo Switch, została w ostatnim czasie poszerzona o dodatkowy świat z 12 nowymi levelami. Co więcej, do golfowego zdobywania górskich szczytów można obecnie przystąpić po promocyjnej, bo o 50% niższej cenie.

Golf Peaks to niezależny projekt, którego opracowaniem zajęło się studio deweloperskie Afterburn z Łodzi. Wydawcą edycji na Switcha jest natomiast 7LEVELS – krakowska firma ze specjalizacją w produkcjach dla użytkowników japońskiego sprzętu, posiadająca w swoim portfolio m.in. platformowe Castle of Heart. Zabawa, jaką proponują nam twórcy Golf Peaks, polega na zdobywaniu gór poprzez nietuzinkowe kierowanie piłką golfową. Górskie scenerie przedstawiono tutaj w specyficznym, minimalistycznym stylu, przedstawiając je w formie oryginalnych pól dla golfiarzy. Plansze, po których możemy się poruszać, podzielone są zaś na różne typy bloków, co wychodzi poza sferę czystej kosmetyki, a tym samym ma realny wpływ na przebieg rozgrywki. Dodać zarazem trzeba, iż piłeczka przemieszcza się po polach dzięki wskazywaniu tzw. kart akcji.


Przystrojony spokojną nutą gameplay łączyć ma relaks z wymagającymi wyzwaniami logicznymi. Na zaliczenie czeka ponad 120 poziomów, jakie to rozdzielono pomiędzy 10 światów (powyższe liczby obejmują wspomnianą we wstępie aktualizację z pakietem 12 plansz). Co się tyczy wersji na Nintendo Switch, ta oferuje wsparcie zarówno dla funkcji HD Rumble, jak też ekranu dotykowego czy kontrolerów Joy-Con. I tak jak wcześniej zasygnalizowałam, switchowe wydanie można aktualnie kupić 50% taniej (za 2,49 euro / dolarów), a owa promocja potrwa do 22 września 2019 roku. Zainteresowani konsolowym wcieleniem Golf Peaks nabędą je na Nintendo eShop. Swoją drogą, pozwolę sobie wtrącić, że tytuł ten dostępny jest również na komputerach PC i Mac oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS tudzież Android. Co istotne, edycje dla innych platform także zostały wzbogacone o nowe levele.


7 komentarzy:

 1. Nie moje klimaty, ale znajomym na pewno by się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też mi się podobało. Co prawda dawno już w to nie grałam, ale był taki czas, że nie mogłam się oderwać. :)

   Usuń
  2. oj ja też:D w pracy pykałam xd

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Być może więc następnym razem trafi się coś bardziej w Twoim klimacie. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.