wtorek, 26 maja 2020

Chernobylite – kolejna, duża aktualizacja i nowy zwiastunGliwickie studio The Farm 51 wzbogaciło ostatnio swój survival horror Chernobylite o sutą porcję nowej zawartości. Stąd też ta postapokaliptyczna produkcja, która to wciąż jeszcze przebywa w fazie rozwojowej, jest obecnie o 50 % obszerniejsza pod kątem oferowanych treści niż w momencie wczesnodostępowego debiutu, przypadającego na ubiegłoroczny październik. Co więcej, z okazji wypuszczenia „Sieci kłamstw” („Web of Lies”), bo taką nazwą opatrzono ową aktualizację, zaprezentowano nowy zwiastun, zawierający fragmenty rozgrywki i skupiony właśnie na najświeższym mega patchu.

Co wnosi do gry ta dużych rozmiarów łatka? Do najważniejszych rzeczy zalicza się pewna lokacja, na którą to niewątpliwie czekało sporo sympatyków rodzimej pozycji. Mowa o obszarze Prypeci, pozwalającym zwiedzić takie miejsca jak chociażby park rozrywki ze słynnym diabelskim młynem, Plac Lenina, Hotel Polesie czy Pałac Kultury „Energetyk”. Co ciekawe, pewne rejony nie będą ponoć opuszczone, zamiast tego służąc wojsku do prowadzenia w nich enigmatycznych badań. Oprócz tego, „Sieć kłamstw” rozszerza Chernobylite o nowy świat fraktalny, który wiąże się z drugą częścią dochodzenia w sprawie zaginięcia Tatiany, ukochanej głównego bohatera produkcji – Igora. Jak informują twórcy, kontynuowanie takowego śledztwa umożliwi odbiorcom uchylenie rąbka tajemnicy na temat minionych wydarzeń z uniwersum gry.


Na tym zresztą nie koniec świeżo dorzuconych atrakcji, wśród których znajdziemy jeszcze przykładowo nową postać. Gwoli ścisłości, dzielną i twardą nastolatkę o imieniu Olga, która mieszka w „Osadzie” na terenie Czerwonego Lasu. Co szczególnie istotne, ową pannę będzie można zwerbować, przydzielać jej misje oraz nauczyć się dzięki niej dodatkowych zdolności. Ponadto zaimplementowano 4 nowe misje fabularne, zaś nadmieniony wcześniej Czerwony Las zyskał więcej elementów, które dotyczą zarówno narracji, jak i rozgrywki. Poza tym, projekt autorstwa The Farm 51 oferuje odtąd wsparcie dla DirectX 12, natomiast współpraca deweloperów z firmą AMD zaprocentowała dodaniem FidelityFX, co pozwolić ma na płynną zabawę przy wysokiej jakości obrazu i przeskalowanej rozdzielczości. Pozostałe rzeczy, które wprowadził patch, to usprawnienia na gruncie lokalizacji oraz innego rodzaju poprawki.

Pełną listę zmian wymieniono w poświęconym „Sieci kłamstw” ogłoszeniu na karcie produktu w serwisie Steam, gdzie – jak już pisałam – Chernobylite wciąż jest w usłudze Early Access. Tytuł ten można również nabyć w podobnym programie na GOGu (tzw. Gry w Produkcji). Z kolei poniżej do obejrzenia wspomniany we wstępie materiał video.

42 komentarze:

 1. To zabrzmi dziwnie, ale każdą historię o Czarnobylu dosłownie połykam w całości. To, że wydarzenia miały miejsce, jakby nie patrzeć, dość niedawno, jak parę błędów ludzi może kosztować życie milionów... Cóż, masakra. Czytałam niemal każdą publikację, film i serial obejrzane, ale nie pomyślałam o grach. Na bank sięgnę po to cudeńko. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę. Gra o Czarnobylu? Niewiarygodne XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i trzeba przyznać, że bardzo klimatycznie się prezentuje. :)

   Usuń
 3. Scary and exciting to play games with chernobyl's background

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda przerażająco - i tak ma wyglądać! WOW

  OdpowiedzUsuń
 5. mój by to chciał popykać oj tak:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zatem nadzieję, że gra go wciągnie, jeśli kiedyś by się zdecydował. :)

   Usuń
  2. serial o czarnobylu pochłonął w dwa dni:D

   Usuń
  3. No to szybko się z tym uwinął. :)

   Usuń
  4. mnie też wciągnęło muszę rzec:)

   Usuń
  5. No to był udany wspólny seans. :)

   Usuń
 6. Nie miałam pojęcia, że jest taka gra. No cóż, dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda gra przebywa wciąż w fazie rozwojowej i będą jeszcze do niej dodawane różne rzeczy, ale jak najbardziej już można grać. :)

   Usuń
 7. Nie grałam ale widzę klimacik mocny jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że dalsze prace nad grą pójdą w dobrym kierunku i gdy Chernobylite opuści już strefę wczesnego dostępu, to będzie błyszczeć jako gotowy produkt. Niemniej już teraz wygląda kusząco. :)

   Usuń
  2. Ciekawe czy ta gra też będzie wywoływać zawał przy niespodziewanych powiadomieniach xD

   Usuń
  3. Jeśli powiadomienie wyskoczy w momencie konfrontacji z jakimś nieludzkim przeciwnikiem lub podczas wędrówki wśród niepokojącej scenerii, to większa dawka przestrachu całkiem możliwa. :)

   Usuń
 8. Bardzo mnie interesuje temat Czarnobyla. Co prawda na wycieczkę w życiu bym tam nie pojechała, ale już w taką grę z chęcią bym zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarnobyl pojawił się w różnych grach, ale Chernobylite zapowiada się na właśnie jedną z tych szczególnie ciekawych. :)

   Usuń
 9. To brzmi mega dobrze i mega przerażająco :)

  OdpowiedzUsuń
 10. o jejku, ależ to musi być super gra! Co za klimat!
  okularnicawkapciach.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Gra fajnie się prezentuje, ale zdecydowanie nie jest dla mnie :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiedzi
  1. Grafice nie można odmówić stosownej atmosfery. :)

   Usuń
 13. Wow! Przez chwilę myślałam, że to zdjęcia! Niesamowicie realistyczna grafika! Swoją drogą, nie miałam pojęcia, że powstają takie gry, chociaż w sumie, biorąc pod uwagę gigantyczny sukces serialu, nie powinnam się temu chyba dziwić. :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale super atmosfera grafiki ❤

  OdpowiedzUsuń
 15. Oglądałam film fabularny o Czarnobulu( nie pamietam tytułu) był przerażający. A gra ? Na samą myśl mam dreszcze, ale to chyba dobrze przecież to horror:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, skoro gra zawiera elementy grozy, to niepokojący klimat jak najbardziej wskazany. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.