sobota, 30 maja 2020

Natural Instincts – kickstarterowa zbiórka na rzecz gry28 maja uruchomiono na Kickstarterze kampanię gry Natural Instincts. Interaktywnego i edukacyjnego symulatora życia zwierząt, który zwraca uwagę na konieczność troski o dziką przyrodę, pozwalając odbiorcom chronić różne gatunki przed wyginięciem. Ponadto, do sieci trafił ostatnio nowy zwiastun tej proekologicznej produkcji. Warto równocześnie nadmienić, iż polska wersja owego filmiku może pochwalić się narracją w wykonaniu samej Krystyny Czubówny. Słynnej dziennikarki i lektorki, która to wszak z powodzeniem ubarwiła swoim głosem niejeden przyrodniczy film dokumentalny.

Natural Instincts to projekt, którego tworzeniem zajmuje się DreamStorm Studios z Gliwic, a o którego wydanie zadbać ma Games Operators z siedzibą w Warszawie. O tej rodzimej i niewątpliwie intrygującej pozycji wspominałam swego czasu na blogu. Niemniej z racji trwającej aktualnie zbiórki funduszy przytoczę dziś kluczowe informacje w ramach przypomnienia, zwłaszcza że ów tytuł zdecydowanie zasługuje na odniesienie kickstarterowego sukcesu. Tak więc gra ma odznaczać się otwartym światem, umożliwiając przejęcie kontroli nad rozwojem i równowagą ekosystemu oraz losem dzikich zwierząt. Stąd będziemy obserwować naszych podopiecznych, a co za tym idzie – wkraczać do akcji, kiedy zajdzie potrzeba ingerencji w takich kwestiach jak chociażby znalezienie schronienia, pożywienia bądź wody, relacje z członkami stada czy prokreacja.


Pomagając zwierzakom w przetrwaniu, przyjdzie nam też oczywiście chronić je przed rozmaitymi zagrożeniami – zarówno naturalnymi, jak i takimi, które związane są z ludzką aktywnością. Wśród zapowiadanych przez polskich twórców niebezpieczeństw nie zabraknie przykładowo suszy, pożarów, ruchu drogowego na przecinających lasy jezdniach czy zatruwających środowisko śmieci. Co więcej, występowanie takowych incydentów będzie mieć charakter losowy, skłaniając do czujności oraz dopasowywania naszych działań do zaistniałych sytuacji. Oprócz tego, Natural Instincts zaoferuje 6 różnorodnych biomów, w tym skutą lodem scenerię na Antarktydzie tudzież gorącą sawannę w Afryce.

Prace nad tą dobrze rokującą grą, która to określana jest także przez twórców mianem interaktywnego filmu przyrodniczego, wciąż w toku. Gdyby zaś ktoś chciałby wesprzeć polską ekipę na popularnej platformie crowdfundingowej i dorzucić swoją pieniężną cegiełkę do pozytywnego wyniku tamtejszej akcji, zapraszam do odwiedzenia kickstarterowej witryny produkcji. Zbiórka funduszy zakończy się powodzeniem, jeśli do 27 czerwca 2020 roku uda się zgromadzić przynajmniej 15 tysięcy dolarów kanadyjskich (ok. 11 tys. dolarów amerykańskich). Taka bowiem kwota gwarantuje otrzymanie jakiegokolwiek zastrzyku gotówki, potrzebnego do dalszego dopieszczania tytułu. Z kolei pod tym adresem znajdziecie kartę Natural Instincts w serwisie Steam. A poniżej można zapoznać się z najświeższym zwiastunem, który cieszy uszy głosem Krystyny Czubówny.

18 komentarzy:

 1. Gra bardzo interesująca :D Takie zdecydowanie popieram :D
  Świetny zwiastun :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kibicuję tego typu projektom, zwłaszcza w obliczu niesionych przez nie wartości. Również pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru. :)

   Usuń
 2. Przepiękna, mądra i pouczjąca gra. Chętnie zagrałabym w nią z moimi wnuczkmi, które uwielbiają zwirzęta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mnie też ta gra wywarła pozytywne wrażenie. Dlatego wypatruję jej premiery i wiążę duże nadzieje z owym projektem. :)

   Usuń
 3. Kiedyś grałam w Wolf Quest bo miałam straszną fazę na wilki, więc symulator życia wilka mnie skusił ale gra była strasznie nudna i po kilku polowaniach nie było co tam robić xD. Tu wydaje się znacznie ciekawiej, bo więcej możliwości. Chociaż Wolf Quest też wyszły kolejne części, może teraz jest tam ciekawiej :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam serii Wolf Quest. Może kiedyś sprawdzę chociaż jedną część. :)

   Usuń
  2. Jak już to patrz na najnowszą bo pierwsza nudna nawet dla osoby, która kocha wilki same w sobie. W sumie symulatorów wilka z tego co patrzę jest więcej. Muszę kiedyś obczaić :D.

   Usuń
  3. W dziedzinie wilczych symulatorów nie jestem niestety obeznana, ale może w końcu coś z tego nadrobię. Jednak w przypadku Wolf Questa posłucham Twojej rady, jeśli dam kiedyś serii szansę (tzn. sięgnę po najnowszą odsłonę). :)

   Usuń
 4. Szlachetna inicjatywa. :) Zapowiada się świetnie, a głos pani Czubówny... Jak zawsze doskonale pasuje i oczywiście działa na korzyść gry. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym zwiastunem twórcy mieli świetny pomysł. A i sama gra zachęca pod kątem całokształtu. Oby pełna wersja okazała się więc nie tylko bardzo udana, lecz również oby zyskała dużo sympatyków. :)

   Usuń
 5. Gra inna niż wszystkie. Jak dla mnie bardzo fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 6. Nietypowa, a przy tym bardzo pouczająca tematyka. Takich gier powinno być zdecydowanie więcej :) Natura potrzebuje takich ekoinicjatyw, dzięki którym wrasta świadomość ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem jak najbardziej za tym, by powstawały takie kształcące gry. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.