poniedziałek, 18 maja 2020

Majowa premiera Cyber OpsJuż wkrótce, bo 21 maja 2020 roku, swoją premierę na platformie Steam zaliczyć ma Cyber Ops. Taktyczna gra z elementami strategii i symulatora, której opracowaniem zajęło się chilijskie Octeto Studios z siedzibą w Santiago, a o której wydanie zadba polskie Games Operators z Warszawy. Jak zapowiadają twórcy, produkcja ta zaserwuje odbiorcom nie tylko wymagającą rozgrywkę, lecz również wciągającą warstwę fabularną. Tematyka owego tytułu skupia się zaś na hakerskich praktykach i ochronie przed cybernetycznymi zagrożeniami. Co więcej, te osoby, które chciałyby posmakować takowej zabawy przed rynkowym debiutem gry oraz podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie, mogą w dowolnym momencie przetestować darmowy prolog, jaki to trafił do oferty sklepu firmy Valve w pierwszej połowie bieżącego miesiąca.

W trakcie rozgrywki przyjdzie nam tutaj działać na rzecz młodego, fikcyjnego kraju o nazwie Baltia, który swego czasu zdołał uzyskać wolność po długiej, wycieńczającej i zbierającej krwawe żniwo wojnie. Niemniej społeczności tegoż państwa nie jest dane zaznać stuprocentowego ani wiecznego spokoju. A to dlatego, iż ów naród musi aktualnie uważać na zagrożenia natury informatycznej. Rząd Baltii zdecydował się zatem utworzyć Geist Division, czyli tajną i zaawansowaną pod kątem technologicznym jednostkę specjalną, której zadanie polega na walce z cybernetycznymi niebezpieczeństwami. W tym właśnie miejscu do akcji wkracza gracz, otrzymując rolę wojskowego hakera. Co równie istotne, nasze wirtualne alter ego pełni zarazem funkcję głównodowodzącego i operatora, który to służy za zdalne wsparcie dla własnej ekipy.


Według oficjalnych informacji, Cyber Ops położy nacisk na relacje między operatorem – szefem specjalnego zespołu a należącymi do tej grupy specjalistami, których działkę stanowi praca w terenie. Kierując akcją z dystansu, trzeba będzie skanować region, do jakiego to wysłani zostali nasi ludzie, a także wyznaczać owym agentom najbezpieczniejsze ścieżki. Inny, kluczowy aspekt zabawy dotyczy hakowania przy użyciu rozmaitych technik, dzięki którym zyskamy kontrolę przykładowo nad drzwiami, systemami bezpieczeństwa czy wrogimi cyborgami. Obowiązki gracza obejmą też rekrutację nowych członków drużyny i troskę o segment rozwojowo-badawczy, a mianowicie tworzenie cybernetycznych implantów w celu zwiększenia efektywności dowodzonej ekipy. Warto przy tym nadmienić, że fabularne misje, które powinny starczyć na ponad 6 godzin, nie poskąpią nam politycznych intryg i wątków dochodzeniowych, przystrajając to wszystko cyberpunkowymi klimatami. Co ciekawe, interfejs godzić ma – od strony wizualnej – nowoczesne podejście ze stylizacją retro. Natomiast w tle przygrywać będzie oparta na syntezatorach muzyka, przy komponowaniu której inspirowano się filmami z lat 80. XX w.

Cyber Ops ukaże się w wersji dedykowanej komputerom PC i Mac, a rynkowy debiut tego niezależnego projektu nastąpi – jak zasygnalizowałam na samym wstępie – już 21 maja. Zainteresowanych dodaniem owej pozycji do swojej listy życzeń na Steamie, odsyłam do stosownej karty produktu. Z kolei pod tym adresem można znaleźć bezpłatny prolog (PC), który pozwala rozegrać pierwszą misję, wprowadza w wykreowane przez chilijskie studio realia i funduje swoisty samouczek w dziedzinie skanująco-hakerskich umiejętności. Poniżej do obejrzenia zwiastun promujący grę.


24 komentarze:

 1. Trzeba mieć niezłą głowę, żeby taką grę wymyślić i dużo wiedzy na ten temat. Wydaje się być ciekawa, jeszcze czegoś takiego związanego z taką technologią nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórcy gier mają przeróżne pomysły, co mnie osobiście cieszy. Wprawdzie trafiają się rzeczywiście dziwne rzeczy, ale takich interesujących na szczęście nie brakuje. :)

   Usuń
  2. Ciekawa gra i dobry pomysł na prezent.:)

   Usuń
  3. Trzeba przyznać, że twórcy mieli interesujący pomysł. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Spoko. Może innym razem trafi się coś ciekawszego dla Ciebie. :)

   Usuń
  2. Podejrzewam, że coś się znajdzie, skoro piszę o różnego rodzaju tytułach. :)

   Usuń
 3. Ja z takich Cybergier na tę chwilę wyczekuję Cyberpunka z Keanu. Czuję w kościach, że będzie to mistrzostwo zarówno fabularne jak i graficzne. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie kręcą mnie takie klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akurat nie koniecznie bym się w nią wciągnęła, ale trzeba przyznać że tematyka ciekawa i bardzo oryginalna. Nie słyszałam o podobnej grze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Specyficzny tytuł, ale właśnie ta oryginalność może przyciągnąć zainteresowanych nim graczy. :)

   Usuń
 6. Myślę, że płeć męska na pewno by się tą grą zainteresowała :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak przypuszczam. Również przesyłam pozdrowienia. :)

   Usuń
 7. Gra może nie do końca dla mnie ale pomysłowość twórców doceniam :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.