środa, 13 maja 2020

Switchowy debiut Ancestors Legacy w czerwcu 2020Już w przyszłym miesiącu, a konkretnie 11 czerwca, polska gra strategiczna pt. Ancestors Legacy doczeka się wersji dedykowanej konsoli Nintendo Switch. Zaznaczyć jednak trzeba, że powyższa data dotyczy sprzedaży drogą dystrybucji cyfrowej. Jeśli zaś chodzi o wydanie pudełkowe, switchowa edycja Ancestors Legacy ukaże się też co prawda w takowej postaci, lecz w późniejszym terminie, choć jeszcze w 2020 roku, trafiając wtedy do wybranych sklepów na terenie Europy, Azji i obu Ameryk.

Ancestors Legacy to strategia czasu rzeczywistego, za opracowanie której odpowiada gliwickie studio Destructive Creations. Pierwotna premiera rodzimego projektu miała miejsce w maju 2018 roku na komputerach PC, natomiast sierpień 2019 roku zaprocentował nadejściem edycji przeznaczonych dla posiadaczy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Deweloperzy zapraszają tutaj graczy do średniowiecznej Europy i udziału w serii rozbudowanych kampanii, przy tworzeniu których inspirowano się autentycznymi wydarzeniami z obranej na warsztat epoki. Co istotne, utrzymana w rytmie RTS mechanika wymaga od odbiorców wykazania się zmysłem taktycznym, obejmując takie elementy jak chociażby budowanie baz, zarządzanie dostępnymi zasobami czy wykorzystywanie przewagi terenu. Oprócz tego, przyjdzie nam brać udział w dużych i efektownych bitwach, podczas których można przenosić się wprost do najgorętszych stref walki.

Wersja na Nintendo Switch, która to niebawem ujrzeć ma światło dzienne, zaoferuje użytkownikom takowego sprzętu atrakcje znane z wcześniejszych wydań. Dlatego więc nie zabraknie czerpiącej z historii warstwy narracyjnej, stawiających na taktykę starć zbrojnych, podziału na dzień i noc, filmowej kamery bitewnej tudzież dodatkowego trybu potyczki. Jak zapowiadają twórcy, rozgrywka, interfejs oraz sterowanie zostaną należycie dostosowane pod kątem specyfiki japońskiej konsoli, co dotyczy także wsparcia dla ekranu dotykowego. Poza tym, obiecano także obecność ponad 600 pojedynczych animacji bojowych, przy realizacji których posłużono się techniką przechwytywania ruchu (tzw. motion capture).


22 komentarze:

 1. mnie akurat średnio taka propozycja jara;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale może mojemu narzeczonemu się spodoba:)

   Usuń
  2. Jak lubi gry strategiczne, to niewykluczone, zwłaszcza jeśli dodatkowo interesowałby się średniowiecznymi klimatami. :)

   Usuń
 2. I znowu coś dla mojego męża ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie poczułam nawet nutki zainteresowania. Przepraszam... ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznaję, że bardzo dobrze to wygląda. Zaraz widać, że chodzi o Średniowiecze, no i fajne te szerokie kadry, mają powietrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, widać, że twórcy przyłożyli się do swojej produkcji.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Być może więc polubiłby też Ancestors Legacy. :)

   Usuń
 6. Gra zbytnio mnie nie zaciekawiła, ale może komuś się spodoba :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fanom strategii typu RTS powinna się spodobać. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Rozumiem więc, że brat lubi strategie lub/i średniowieczne klimaty. :)

   Usuń
 8. Polecę tacie. On lubi takie strategie w takich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może więc polubiłby też Ancestors Legacy. Gra jest zresztą dostępna na kilku platformach. Jak pisałam, Switch dopiero dojdzie, ale wcześniej produkcja ta wyszła na PC, PS4 i Xbox One. :)

   Usuń
 9. Kiedyś bardzo lubiłam gry strategiczne, jeśli znów poczuję chęć będę miała tytuł na uwadze. Co prawda konsoli nie posiadam ale widzę że na pc też jest :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Robi wrażenie. Lubię gry strategiczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czasami sięgam po taki gry, acz na I miejscu u mnie przygodówki. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.