środa, 7 października 2020

Coffee Noir – demo podczas Festiwalu Gier Steam

 


W ramach jesiennej edycji Festiwalu Steam, trwającej od 7 do 13 października tego roku, każdy zainteresowany może za darmo przetestować wersje demonstracyjne różnych tytułów. Jednym z takich demek jest zaś bezpłatna próbka gry Coffee Noir - Business Detective Game (Windows). Połączenia menedżerskiej rozgrywki z formułą kryminalnej nowelki, której to przygotowaniem zajmuje się niezależne studio Doji z Poznania.

O tej rodzimej propozycji pisałam swego czasu na moim blogu, lecz skoro twórcy przypomnieli ostatnio o swoim projekcie w związku z kilkudniowym udostępnieniem dema, pozwolę sobie dziś przypomnieć najważniejsze informacje o Coffee Noir. Otóż mamy tu do czynienia z utrzymaną w retrofuturystycznym klimacie produkcją, której akcję osadzono w alternatywnej wizji roku 2021, na terenie miasta Neo-Londyn. Świat żyje wtedy wręcz ogarnięty obsesją na punkcie kawy, która staje się niezwykle chodliwym towarem, a tym samym źródłem intratnego biznesu. Graczowi przypadnie z kolei rola prywatnego detektywa Arthura Olivera, próbującego rozwikłać zagadkę zniknięcia jednej z lokalnych szych w kawowej branży – Richarda Kerseya.

 


Główny bohater przeprowadzi swoje śledztwo przy jednoczesnym działaniu pod przykrywką. Bo aby móc przeniknąć do sfery kawowego przemysłu i uzyskać lepsze dojście do tamtejszych potentatów, sam będzie musiał sprawdzić się w tej dziedzinie. Stąd Arthurowi przyjdzie wkroczyć na ścieżkę producenta i sprzedawcy kawy, zasiadając na kierowniczym stołku we własnej firmie z owej branży. Takowa praca wymagać ma chociażby zarządzania zespołem pracowników czy planowania oraz wcielania w życie rozmaitych pomysłów inwestycyjnych, dzięki którym nie tylko uchronimy się przed bankructwem, ale i rozwiniemy skrzydła. Do tego udane negocjacje z potencjalnymi partnerami biznesowymi zaprocentują zarówno na gruncie kawowej kariery, jak też w czysto detektywistycznych kwestiach, umożliwiając zdobycie cennych tropów.

Co istotne, przy projektowaniu strategicznych aspektów produkcji wzięli tutaj udział eksperci od ekonomii, by owoc prac polskich deweloperów mógł pochwalić się zapewnianiem realistycznych wrażeń, jeśli chodzi o kierowanie własnym biznesem. Oprócz tego, warto dodać, że kolejne fragmenty kryminalnej historii będziemy poznawać za pośrednictwem interaktywnych i w pełni udźwiękowionych komiksów. Wracając do darmowego dema, które pobierzemy poprzez kartę produktu na platformie Steam, takowy przedsmak serwuje odbiorcom krótki wstęp, wespół z objaśniającym zasady zabawy samouczkiem. Premiera pełnej wersji Coffee Noir - Business Detective Game nastąpi natomiast w IV kwartale 2020 r.

 

 

24 komentarze:

 1. mój mąż by się tym zainteresował:) ma specyficzny klimat:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A to ciekawostka. Nie słyszałam jeszcze o tej gierce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dodatek, to polska produkcja. Jak widać, rodzimym twórcom nie brak interesujących pomysłów. :)

   Usuń
 3. Ja też pierwsze słyszę o tej grze. Być może wreszcie zacznę w coś grać ? Pozdrawiam po półgodzinnym spacerze w mżawce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie mogłabym spróbować. Tak do kawy :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, z tej strony zespół gry :) Dziękujemy za wpis i zachęcamy zarówno do wypróbowania demo jak i kilku zdań na temat wrażeń - pomoże nam to dopracować grę do premiery! Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarz na moim blogu. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 6. O kurde. Chętnie bym ogarnęła. Imperium kawowo-ciastkowe, sztos!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajna gra! Nie wiedziałam, że są dostępne takie dema. Muszę powiedzieć o nich mojemu mężowi :) Na pewno skorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Twojemu mężowi spodoba się takie demko. W każdym razie, można je pobrać do 13 października. :)

   Usuń
 8. Możliwe, że sprawdzę tą grę, bo lubię klimat noir.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem więc możliwe, że polubiłabyś tę grę. :)

   Usuń
 9. Przyjemnie to wygląda. Z chęcią bym spróbowała

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.