czwartek, 15 października 2020

Daycare Manager, czyli komputerowa zabawa w przedszkole

 


Polska firma Games Operators przygarnęła pod swoje wydawnicze skrzydła grę Daycare Manager. Kolorowy i sympatycznie zapowiadający się, acz jednocześnie oferujący wyzwanie miks menedżerskiej produkcji oraz symulacji, który to pozwoli nam popracować w przedszkolu. Tytuł ten ujrzeć ma światło dzienne na komputerach PC, a za jego zaprojektowanie odpowiada litewskie studio Tag of Joy.

Choć momentami można niemal rozczulić się na widok dziatwy hasającej po optymistycznie wystrojonych pomieszczeniach, jakie to pokazano na screenach i zwiastunie, praca w przedszkolu bynajmniej nie zalicza się do banalnych zadań. Każdy rodzic doskonale zresztą wie, że nawet przy jednym małym dziecku często trzeba mieć oczy dookoła głowy. A przecież placówki wychowania przedszkolnego sprawują pieczę nad większymi grupkami smyków. Stąd należy nastawić się na szereg obowiązków również w grze o takowej tematyce.

 


Na porządku dziennym będzie więc w Daycare Manager opieka nad grupą kilkuletnich dzieci, którym poświęcimy dużo uwagi, licząc się zarazem z występowaniem nieprzewidzianych sytuacji. Przebywanie z pomysłowymi i kipiącymi energią maluchami wymagać ma zaś chociażby odpowiednich dla ich wieku zabaw. Oprócz tego, będziemy musieli zorganizować rozkład przedszkolnego dnia tak, by przeznaczyć wystarczająco czasu zarówno na rozrywkę, jak też naukę i inne potrzeby naszych podopiecznych, w tym drzemkę czy jedzenie. Co ciekawe, tego typu aktywności odbędą się pod postacią minigierek. A po zakończeniu zajęć zadbamy z kolei o to, by szkraby bezpiecznie wróciły do swoich rodziców.

 


Jako że równocześnie przyjdzie nam kierować przedszkolem od czysto biznesowej strony, nie można – oczywiście – zapominać także o działaniach na rzecz uczynienia swojej placówki dobrze prosperującą firmą. Dlatego nieodzowna okaże się udana promocja, która przyciągnie dużo klientów – w tym wypadku rodziców i ich pociechy. Wraz z rozwojem zarządzanego ośrodka, staniemy też przed koniecznością zatrudniania nowych opiekunów i innego rodzaju pracowników. Do tego zatroszczymy się o takie aspekty jak budowa kolejnych pomieszczeń, kupowanie rozmaitych urządzeń tudzież zabawek, planowanie zróżnicowanych aktywności czy świadczenie możliwie najlepszych usług ogółem.

Póki co nie podano konkretnej daty premiery, lecz według karty produktu na platformie Steam, gdzie znajdziecie również więcej obrazków, rynkowy debiut gry powinien nastąpić w nieodległej przyszłości. Poniżej natomiast można obejrzeć zwiastun promujący tenże tytuł.

 

 

30 komentarzy:

 1. Wydaje się być wyjątkowo interesująca. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna wydaje się ta gra ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, właśnie na coś takie mam aktualnie ogromną ochotę! Uwielbiam podobne symulacje - w przedszkole jeszcze nie grałam, ale kawiarnie są świetne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jednak trzeba jeszcze poczekać na premierę. Oby gra okazała się rzeczywiście fajna, bo zapowiada się smakowicie. :)

   Usuń
 4. ojej ale to urocze:D aż mam uśmiech na paszczy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu się humor poprawia na widok taki kolorowych scenek. :)

   Usuń
 5. Poczułam powiew świeżości :) W zarządzanie szpitalem grałam,ale managerem przedszkola, nawet wirtualnym jeszcze nie byłam. Świetny pomysł na grę. Ładnie zrobiona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do wirtualnego szpitala, swego czasu bardzo pochłonęła mnie gra Theme Hospital. :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Niewykluczone, że spodoba jej się ta gra, zwłaszcza że ów tytuł zanosi się na rzeczywiście wciągającą zabawę. :)

   Usuń
 7. Podzielę się tymi informacjami z gry dla mojego małego siostrzeńca. Jestem pewien, że na pewno mu się spodoba. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poważnie taka gra?! :) ciekawe... przedszkola chętnie przyjmują praktykantów :D oj rzeczywistość jest znacznie mniej optymistyczna od gry. Jedyne co ratuje taką pracę, to rysunki i uśmiechy od dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z życia realnego wiem, że nie będzie to łatwa gra xD ale od strony wizualnej rzeczywiście jest uroczo <3 (w sumie w prawdziwym przedszkolu też :P) Dzieci są kochane... Do czasu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu też pewnie dzieci dadzą się poznać zarówno w wersji kochanej, jak też przesłodkiej, acz bardzo niesfornej. :)

   Usuń
  2. Ciekawe czy są też niedający żyć rodzice xD

   Usuń
  3. Będą jako klienci. Jeśli będziemy dobrze kierować biznesem, to będą nam dostarczać swoje pociechy, a jak nie, to pójdą sobie do innego przedszkola. :)

   Usuń
  4. W tym stopniu to ich jeszcze zniosę :P

   Usuń
  5. No i należy pamiętać, że to tylko wirtualne postacie. Lepiej już przeboleć pretensje takich komputerowych ludzików niż przeżywać takie sytuacje w realu. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.