środa, 12 maja 2021

Castle Flipper – pecetowa premiera jeszcze w tym miesiącu

 


Na 27 maja 2021 r. zapowiedziany został rynkowy debiut polskiej gry symulacyjnej Castle Flipper w wersji dedykowanej komputerom PC. Ta rodzima produkcja pozwoli odbiorcom wcielić się w królewskiego budowniczego, który będzie mógł nie tylko wybudować zamek dla siebie, lecz również inne obiekty z dawnych czasów. Co więcej, do zadań gracza należeć tu też mają czynności związane ze sprzątaniem, naprawą i renowacją oraz projektowaniem wnętrz. Warto przy tym wiedzieć, że ów tytuł zawita ponadto na konsole Xbox One, Series X/S, PlayStation 4 i 5, aczkolwiek wypuszczenie takowych edycji przewidziano na późniejszy termin.

 

Castle Flipper to pozycja, za której zaprojektowanie odpowiada lubelskie studio Pyramid Games, a której wydawniczą opiekę zapewnią warszawskie firmy Ultimate Games i Gaming Factory. Akcja gry zostanie osadzona na przełomie XVI i XVII w., w efekcie czego praca przy średniowiecznych budowlach pójdzie w parze z możliwością wykorzystania dekoracji z późniejszych epok, bo barokowych oraz renesansowych elementów. Do naszej dyspozycji zostanie zaś na tzw. start oddany niewielki teren, który otrzymamy w ramach spadku. Tam właśnie przystąpimy do stawiania własnego zamku, lecz to dopiero swoiste preludium do zaserwowanej przez polskich twórców zabawy. W grze nie zabraknie bowiem innych wyzwań, których realizacja będzie odbywać się w nowych i zróżnicowanych miejscach.

 

Podczas rozgrywki będzie można zarówno budować obiekty kompletnie od postaw, jak też przywracać ruiny do dawnej świetności, a to choćby poprzez renowację wieżyczek, ścian oraz mostów. Prócz zamków, czekać na nas mają m.in. pałace, chaty, stodoły czy nawet pirackie łajby. Dodać trzeba, że nie ograniczymy się do projektowania wnętrz, gdyż zadbamy także o otoczenie danych budowli, w tym – przykładowo – o sadzenie drzew na terenie królewskiego ogrodu i przydzielanie zwierząt do zagród. A jeśli nie będziemy zadowoleni ze swojej roboty, nic nie stanie na przeszkodzie, by zniszczyć nasze dzieło i następnie zacząć od nowa. Bądź co bądź, gdyby ktoś chciałby dodać sobie pecetową edycję do listy życzeń na Steamie, sklepową kartę produktu znajdzie pod tym adresem. Natomiast poniżej podrzucam do obejrzenia zwiastun, który opublikowano z okazji ujawnienia majowej daty premiery.

 

 

18 komentarzy:

 1. Lubię gry symulacyjne, a zwiastun zachęca. Pograłabym w taką grę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie się zapowiada 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresuje sporo graczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza takich, których kusi wirtualne remontowanie, budowanie itp. :)

   Usuń
  2. Ucieło mi... Pytanie było czy bardzo lubisz i czy mogłaby byc ulubioną ;)

   Usuń
  3. Nie za bardzo rozumiem. Castle Flippera nie mogę jeszcze prawdziwie polubić lub odwrotnie, bo gra jeszcze nie miała swojej premiery. Mogłabym się jednak przy tej produkcji dobrze bawić - jest na to szansa, bo pomysł ciekawy. Tyle że ulubioną nie zostanie, bo najbardziej lubię przygodówki.

   Usuń
 4. Pięknie się prezentuje. Grafika udana, a recenzja zachęcająca. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dopiero zapowiedź gry. A co do wizualnej strony tytułu, wg mnie też wygląda zachęcająco. W ogóle cały pomysł na grę fajny. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 5. fajne podoba mi się klimat i grafika;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia i liczę, że gra spełni oczekiwania zainteresowanych nią odbiorców. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.