poniedziałek, 24 maja 2021

The Riftbreaker – w Xbox Game Pass w dniu premiery, a teraz pre-ordery na pudełka

 


The Riftbreaker, którego premierę zaplanowano na jesień 2021 r., już w momencie swojego debiutu zostanie udostępniony w ramach usługi Xbox Game Pass. Natomiast konsolowi fani pudełkowych wydań mogą obecnie składać przedpremierowe zamówienia na grę, co dotyczy edycji dedykowanych PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Ten fantastyczno-naukowy miks gatunków, na jaki złożą się elementy budowania bazy, przetrwania i zręcznościowego rolpleja, wkroczy też tegorocznej jesieni na komputery PC, ale jedynie w formie cyfrowej. A w późniejszym terminie owa produkcja zawita jeszcze na konsole poprzedniej generacji, czyli na Xboksy One i PlayStation 4.

 

The Riftbreaker to projekt, którego tworzeniem zajmuje się szczecińskie Exor Studios, posiadające w swoim portfolio m.in. przychylnie przyjęte połączenie strzelanki i strategii pt. X-Morph: Defense. Podczas rozgrywki wcielimy się tutaj w kapitan Ashley S. Nowak i trafimy na odległą planetę Galatea 37. Protagonistka ma zbudować tam specjalną bazę, by móc potem wrócić na macierzystą Ziemię, ale nie tylko. Misja kobiety polega bowiem przede wszystkim na przygotowaniu terenu pod przyszłą kolonizację dla kolejnych ziemskich przybyszy. W realizacji wszystkich zadań pomoże zaś głównej bohaterce noszony przez nią mecha-kombinezon „Mr Riggs”. Ten futurystyczny strój odznacza się zarówno ogromną wytrzymałością, jak też szeregiem innych, specjalnych właściwości. A to choćby dlatego, że pozwoli Ashley podróżować przez czasoprzestrzenne szczeliny. Oprócz tego, „Mr Riggs” wyposażony zostanie w narzędzia służące do budowania, walki i pozyskiwania próbek oraz surowców.

 


Co do naszych konstrukcyjnych planów, najważniejsza rzecz to postawienie portalu, umożliwiającego ludziom przemieszczanie się pomiędzy Ziemią i Galateą 37. Niemniej obiekt ten potrzebuje do prawidłowego działania mnóstwa energii, którą zapewnimy poprzez wybudowanie sieci rafinerii, kopalni, laboratoriów oraz elektrowni. A jako że obcy glob nie jest opustoszałym miejscem, trzeba równocześnie liczyć się z regularnymi atakami strzegących swego terytorium istot. Stąd nieodzowne okaże się także zadbanie o odpowiedni system obronny, obejmujący mury, wieżyczki i zasieki. Kombinezon pani kapitan, który będzie można poddawać rozmaitym modyfikacjom, również zresztą sprawdzi się w trakcie starć z groźnymi stworzeniami. Z kolei prowadzenie badań i zdobywanie potrzebnych do tego materiałów przyda się przy opracowywaniu nowych technologii. Inną wartą odnotowania cechą produkcji ma być ponadto integracja z popularnymi platformami streamingowymi, dzięki czemu widzowie transmitowanych rozgrywek będą mogli np. wspierać gracza dodatkowymi zasobami lub głosować w sprawie klęsk żywiołowych czy fal oponentów.

 

Więcej informacji o The Riftbreaker przeczytacie na steamowej karcie produktu, gdzie można dorzucać grę do listy życzeń. Swoją stronę na Steamie ma również darmowy prolog, który ujrzał tam światło dzienne w sierpniu ubiegłego roku. A od 20 maja 2021 r. takie bezpłatne demko można też pobrać za pośrednictwem Windows Store. Jeśli zaś chodzi o pudełka z grą w wersjach na XSX i PS5, to zainteresowani pre-orderem złożą swoje zamówienie w sklepie wydawcy fizycznych kopii – Maximum Games (cena $29.00).

 


24 komentarze:

 1. bardzo kolorowe i takie cool:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda zachęcająco. :)

   Usuń
  2. do spędzenia wielu miłych chwil :D

   Usuń
  3. Tak, zwłaszcza jak kogoś kusi taka rozrywka. Niemniej szykuje się tu też spore wyzwanie, acz nie brak graczy, którzy właśnie lubią bardziej skomplikowane produkcje. :)

   Usuń
 2. Przedstawia się bardzo ciekawie. Dawno nie grałem, do końca znajomości mojego "lapka" nie znam . A tak na marginesie - wczoraj 106 minut na zewnątrz. W tym Cmentarz. Ale się wyspałem, te ponad osiem godzin. Ślę serdeczne pozdrowienia z południa, gdzie pada solidnie i mają być burze ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też zapowiadano jakieś opady. Póki co nie pada, ale tak dziwnie jest - chłodno i pochmurnie. Pozdrawiam. :)

   Usuń
 3. Wygląda na taką lubianą przez mojego brata. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może więc dobrze bawiłby się przy tej grze. :)

   Usuń
 4. Ale extra. Kombinezon mnie przekonał 😂❤❤❤👍💪

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... chyba no nie wiem xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Może nie do końca moja tematyka ale wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szwagier korzysta z xboxa, może go namówię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie zadowolony, jeśli się skusi. :)

   Usuń
 8. Zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja grać nie planuję, ale mój narzeczony na bank zamówi preorder. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Rozumiem, może kiedy indziej trafi się coś bardziej w Twoim guście. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.