niedziela, 30 maja 2021

Strategia Punk Wars na zwiastunie

 


Do sieci trafił ostatnio zwiastun promujący polską grę Punk Wars. Postapokaliptyczną strategię turową 4x, nad którą pracuje katowickie studio Strategy Forge, współdzieląc jednocześnie funkcję wydawcy z inną śląską firmą – Jujubee. Premiera tej produkcji przewidywana jest jeszcze na 2021 r., na komputerach z systemami Windows, Mac OS i Linux. Jednakże ewentualni zainteresowani będą wpierw mogli zaznajomić się z wersją demonstracyjną. Takowa próbka zostanie upubliczniona już niebawem, bo 16 czerwca, w ramach rozpoczynającego się wtedy Steam Next Festu. Dodać przy tym trzeba, że demo będzie dostępne przez ograniczony czas, a konkretnie do 22 czerwca, czyli do zakończenia powyższego wydarzenia na platformie Steam.

 

Jeśli chodzi o tło fabularne i wykreowane na potrzeby gry uniwersum, twórcy Punk Wars zamierzają odmalować obraz postapokaliptycznego świata, który ucierpiał na skutek ogromnego kataklizmu. Niemniej zgliszcza dawnej cywilizacji dały zarazem początek czemuś nowemu, acz niewątpliwie burzliwemu. Oto bowiem powstały cztery potężne frakcje, które rywalizują ze sobą o władzę nad prosperującą swego czasu metropolią. Jedną z konkurujących korporacji jest Steampunk, którego charakteryzują mesjanistyczne zapędy. Druga to mroczny Dieselpunk, trzecia – nastawiony na wojskową siłę Steelpunk, a czwarta – wyznający idee technokracji Atompunk. Kto z nich wygra? O tym poniekąd zadecyduje gracz, wybierając spośród owych organizacji grupę, nad jaką chce przejąć dowództwo. Oczywiście po to, by finalnie doprowadzić ją do zwycięstwa.

 


Poszczególne frakcje różnią się pod względem dominującej technologii i umiejętności swoich jednostek, z czym trzeba będzie liczyć się przy obmyślaniu drogi do sukcesu. Mechanika, która – jak wcześniej zaznaczyłam – zostanie zrealizowana w formie turowej gry strategicznej typu 4x, umożliwi zaś odbiorcom zabawę w trybie dla pojedynczego gracza. Według oficjalnych informacji, do kluczowych aspektów należeć ma chociażby rozwijanie naukowej, przemysłowej i wojskowej infrastruktury, która obejmie złożone łańcuchy dostaw. Niezbędne będzie ponadto nie tylko wydobywanie zasobów, lecz także rozważne nimi gospodarowanie. Niemniej o ile nie uświadczymy tu nadmiaru surowców, tak zrujnowany świat nie poskąpi nam niebezpieczeństw, które zaprocentują położeniem dużego nacisku na walki. A skoro mowa o starciach, te toczone będą w systemie turowym i wymagać mają solidnego wykazania się smykałką do taktycznego planowania.

 

Gdyby ktoś chciałby dodać Punk Wars do swojej listy życzeń na platformie Steam, stosowną kartę produktu znajdzie pod tym adresem. Tam też należy wypatrywać demka, które będzie dostępne od 16 do 22 czerwca 2021 r., w trakcie wspomnianego na wstępie Festiwalu Steam Next. A poniżej zamieściłam zapowiadający rodzimą grę zwiastun.

 

 

20 komentarzy:

 1. Ciekawa gra :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Mam nowy telefon a tam jakieś gry. Tylko, że ja teraz stawiam na czytanie i rozwijanie blogów. I myślę nad wydaniem Wielkiego Oczekiwania. Pozdrawiam po stu minutach dziś na zewnątrz, prawie bez maski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo - najpierw lepiej zrobić to, na co się ma ochotę, jeśli chodzi o rzeczy w ramach wolnego czasu. Mam ponadto nadzieję, że uda Ci się zrealizować plany związane z "Wielkim oczekiwaniem". Również przesyłam pozdrowienia. :)

   Usuń
 3. Nie w moim typie ta gra ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra wydaje się naprawdę ciekawa. Może w wolnej chwili zagram. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na premierę trzeba jeszcze poczekać, choć ma to nastąpić w tym roku. Demko jednak ma być dostępne przez kilka dni w II poł. czerwca. :)

   Usuń
 5. Witam serdecznie ♡
  Gra wydaje się być ciekawa, lubię świat postapokaliptyczny, to może być interesująca rozgrywka! :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Kataklizmy, apo, teraz w modzie jak nigdy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się dobrze skonstruowana ❤

  OdpowiedzUsuń
 8. Ponownie nie mój klimacik ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. mój mąż jara się takimi gierkami;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak więc być może spodobałoby mu się również Punk Wars. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.