poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #296

 

Studio Killmonday Games pochwaliło się w ostatnim czasie, że ciesząca się powszechnym uznaniem przygodówka Fran Bow otrzyma DLC pod postacią minigierki z grafiką retro. Co szczególnie ważne, w tym celu połączono siły z Octavi Navarro, którego specjalizacją jest właśnie wysokiej klasy pixel art i który posiada na swoim koncie chociażby intrygującą serię z dreszczykiem Midnight Scenes. A poniżej jeszcze kilka innych wieści z przygodówkowego poletka.

 

Catie in MeowmeowLand w sprzedaży

Wraz z końcówką tegorocznego marca, światło dzienne ujrzała niezależna przygodówka Catie in MeowmeowLand, za której opracowaniem stoi słowackie studio deweloperskie ARTillery. To utrzymany w surrealistyczno-humorystycznej konwencji point and click, wzbudzający pozytywne skojarzenia z twórczością czeskiego zespołu deweloperskiego Amanita Design (m.in. Machinarium czy cykl Samorost). A to przez swój specyficzny klimat oraz dialogi, w których tradycyjny tekst ustąpił pola komiksowym dymkom z obrazkami. Gra powinna też zainteresować sympatyków literackiej klasyki, gdyż stanowi ona luźną wariację na temat „Alicji w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka Catie również trafia bowiem nagle do wielce dziwacznego miejsca, przy czym MeowmeowLand, bo tak nazywa się ów świat, to sceneria wypełniona iście osobliwymi kotami. Produkcja ta jest już dostępna w wersjach dedykowanych komputerom PC i Mac (Steam, GOG), a także konsolom PlayStation (4,5) oraz Xbox (One, Series X/S).

 


 

Crowns and Pawns – data premiery i nowy zwiastun

Ujawniono konkretny termin rynkowego debiutu gry Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit (Windows, Mac OS, Linux), której producentem jest Tag of Joy, a wydawcami Thunderful Publishing i Headup. Co więcej, ogłoszenie daty premiery zbiegło się z publikacją zwiastuna zawierającego fragmenty rozgrywki. Główną i zarazem grywalną bohaterką tej klasycznej przygodówki jest dziewczyna o imieniu Milda, która na co dzień mieszka w Chicago, lecz niespodziewanie opuszcza Stany, by udać się do Europy. Dzieje się tak z powodu spadku po dziadku, a mianowicie ulokowanemu na Litwie domostwu. I chociaż scheda ściąga jej na głowę groźby ze strony tajemniczego nieznajomego, protagonistka drąży dalej sprawę, odkrywając stare dokumenty oraz wskazówki z XVI w. Tak oto zostaje wplątana w intrygę, której kluczowymi składnikami są legendy o Wielkim Księstwie Litewskim, tajemnice pewnego niekoronowanego króla, dawno zaginiony relikt, a także knowania podstępnego odłamu KGB. Grę będzie można nabyć na Steamie lub GOGu.

 

 

Saint Kotar z dużą aktualizacją

Chorwackie Red Martyr Entertainment wypuściło ostatnio pokaźnych rozmiarów łatkę do swojej mrocznej przygodówki Saint Kotar (PC), która ukazała się w październiku ubiegłego roku. Aktualizacja o nazwie The Void jest największym z dotychczasowych update’ów, rozszerzając ten psychologiczny horror z wątkami detektywistycznymi o dużo nowych przerywników filmowych, zupełnie nowe zakończenia i kolejne osiągnięcia do odblokowania. Oprócz tego, zaimplementowano szereg poprawek oraz usprawnień. O samej grze pisałam zresztą niejednokrotnie na łamach mojego blogowego przeglądu, lecz z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że przedstawiona tu historia skupia się na losach dwóch pobożnych mężczyzn, poszukujących bliskiej im osoby. Akcja toczy się w starej mieścinie Sveti Kotar, gdzie dochodzi do makabrycznych i okultystycznych rytuałów. Steamowa karta produktu znajduje się pod tym adresem.

 


 

Class Escape na Steam

W ofercie sklepu firmy Valve figuruje od niedawna pierwszoosobowa gra przygodowo-logiczna Class Escape (PC), za której przygotowanie i wydanie odpowiada niezależne OneMac. Jak podpowiada nazwa tejże propozycji, tutejsze mechanizmy rozgrywki bazują na formule escape room. Sedno zabawy stanowi zatem konieczność wydostania się z zamkniętych pokoi. Gwoli ścisłości, zmierzymy się z 5 zróżnicowanymi pomieszczeniami, których zaliczenie to swoisty szkolny test. Naszym wirtualnym alter ego uczyniono ucznia uwięzionego w murach placówki edukacyjnej. Szansą na ucieczkę jest zaś rozwiązanie serii łamigłówek pod czujnym okiem instruktora, który ocenia nasze postępy. Wśród oddanych do naszej dyspozycji sal, mamy m.in. podstawową pracownię lekcyjną i laboratorium, natomiast łamigłówkowy repertuar obejmuje takie zadania jak np. znajdowanie wzorów czy manipulowanie liczbami. Sklepowa witryna produkcji mieści się pod tym odnośnikiem.

 


 

 

28 komentarzy:

 1. Jakie cudne grafiki Julito. Moim typem jest trzecia, kocham bowiem noc :-) . Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na nowy tydzień :)

   Usuń
 2. Dla mnie jak zawsze, faworytem jest wszystko gdzie widać kota xD a ten tutaj, no wygrał wszystko 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś Cię zainteresowało z tych tytułów. :)

   Usuń
 4. ostatnie takie jakieś niepokojące się wydaje;D

  OdpowiedzUsuń
 5. No i jest kocia Alicja <3 serio fajnie by było zebrac do kupy wszystkie gry związane z Alicją :D.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kot wygląda obłędnie :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Same fajne gry, tylko czasu na nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.