poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #299

 

Tajemnica przeklętej posesji, escape room w totalnie wirtualnym wcieleniu, szukanie zaginionej małżonki w oparach osobliwości i zmowy milczenia oraz popsuty ślub jako preludium do niebezpieczeństwa większego kalibru. Tak pokrótce można podsumować tematykę niniejszego przeglądu wieści z przygodówkowego obozu. Zapraszam do lektury.

 

Mercury Abbey z darmową wersją demonstracyjną

Niezależny zespół deweloperski YiTi Games, który funkcjonował niegdyś jako Palm Pioneer i wypuścił pod tamtym szyldem cyberpunkowe Tales of the Neon Sea, wrzucił do sieci bezpłatne demo czekającej dopiero na swoją premierę przygodówki Mercury Abbey. Pozycja ta przeniesie odbiorców do uniwersum zamieszkałego przez antropomorficzne zwierzęta. W centrum przedstawionej historii figurować będzie dwóch bohaterów, którym przypadną zarazem role grywalnych postaci. A są nimi wilk Harrod, z zawodu pisarz, i jego młodziutki siostrzeniec Willie. Duet ten stawi czoła kryminalnej zagadce z wyraźną nutą niezwykłości. Wszystko to przez osobliwe incydenty w rezydencji Mercury Abbey, z którą to związana jest też zataczająca coraz szersze kręgi klątwa. Co ciekawe, graficzna warstwa gry brata pixel art z elementami komiksowej stylistyki. Udostępnioną za darmo próbkę można pobrać przez Steama lub portal itch.io. Premiera pełnej wersji planowana jest na 2022 r.

 


 

Powstaje Room of Realities – rozrywka w stylu escape room na VR

Bluekey pracuje obecnie nad Room of Realities, działając pod wydawniczą pieczą Gamedust. Tytuł ten projektowany jest z myślą o sprzęcie VR, a ponadto pozwoli graczom rozwiązywać łamigłówki rodem z escape roomów. Kluczem do sukcesu będzie tu zatem znalezienie wyjścia z różnych zamkniętych pokoi, co będzie można zrobić zarówno w pojedynkę, jak też w trybie sieciowej kooperacji. W trakcie rozgrywki natkniemy się przy tym na szereg zagadek środowiskowych, których rozgryzanie bazować ma na umiejętności kojarzenia faktów. Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości powinno natomiast znacznie przyczynić się do zintensyfikowania doświadczeń płynących z takowej zabawy. Co ważne, przygotowywane na potrzeby gry pomieszczenia obejmą takie scenerie jak opuszczony szpital, wnętrze egipskiej piramidy czy miejscówki położone głęboko pod wodą. Premierę przewidziano na 2022 r. Swoją drogą, grę można już dodawać do listy życzeń na Steamie.

 

 

Fragmented Memories - Arc One opóźnione

22 kwietnia miał ukazać się w serwisie Steam przygodowy horror psychologiczny Fragmented Memories - Arc One (PC), którego producentem jest Platonic Game Studio, a wydawcą YSY Softworks. No właśnie, miał… Tak się jednak nie stało, ponieważ twórcy poinformowali o przesunięciu daty debiutu tej produkcji na 10 maja 2022 r. Nie jest to zatem duża obsuwa, lecz deweloperzy pragną spożytkować zyskane w taki sposób parę dni na doszlifowanie swojego tytułu i eliminację kilku błędów, jakie napotkali podczas fazy testów.

 

Zgodnie z dopiskiem Arc One w nazwie, to dopiero pierwsza z dwóch części historii o pewnym pracowniku kopalni.  James Charouz, bo tak nazywa się protagonista, przybywa do rodzinnej miejscowości Mayoni Village na wieść o zaginięciu swojej małżonki. Co mocno zastanawiające, lokalna społeczność twierdzi, że nic nie wie o żonie Jamesa. Zachowanie mieszkańców Mayoni Village rodzi zaś w głowie mężczyzny podejrzenie, iż jego życiowa partnerka została poświęcona w okultystycznym rytuale. Co więcej, podążanie tropem mrocznych sekretów zawiedzie ponoć bohatera wprost do nieznanego świata, sprawiając, że nieborak zacznie kwestionować m.in. swoje zdrowie psychiczne. Steamowa witryna gry dostępna jest pod tym odnośnikiem.

 


 

Whispered Secrets: Tying the Knot na Steam

Firma Big Fish Games, która to specjalizuje się w wydawaniu casualowych produkcji, wprowadziła 22 kwietnia na platformę Steam kolejną HOPKĘ ze swojego portfolio, czyli grę opartą na połączeniu prostego point and clicka ze scenami hidden object. Tym razem wybór padł na Whispered Secrets: Tying the Knot Collector's Edition (Windows). Jedną z odsłon cyklu Whispered Secrets autorstwa GrandMa Studios. W tej konkretnej części serii zajmiemy się rozwiązywaniem takiej zagadki, która wiążę się z niebezpieczeństwem zagrażającym teraźniejszości, lecz której korzenie sięgają jednocześnie minionych wydarzeń. A natkniemy się na ową tajemnicę za sprawą incydentu, do jakiego dochodzi na terenie posiadłości rodu Osmontów. Tamtejszą ceremonię zaślubin zakłóca bowiem wtargnięcie zamaskowanego przestępcy, który obiera za cel swojego ataku pannę młodą. Sklepowa karta produktu znajduje się pod tym adresem.

 


12 komentarzy:

 1. Ciekawe te przygodówki :-) Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Mercury Abbey wygląda naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe gierki :). Byłaś kiedyś w prawdziwym escape roomie, ja chętnie bym sprawdziła jak to jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnie mnie totalnie zauroczyło:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Whispered Secrets: Tying the Knot Collector's Edition ma fajna fabułę... co będzie z białym welonem 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla oczu też powinna być jak najbardziej przyjemna ta gra. :)

   Usuń
 6. Ze względu na to, że dorobiliśmy się gogli VR, chętnie pograłbym w tego escape rooma:)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.