wtorek, 26 kwietnia 2022

Gamedec z pokaźną aktualizacją

 


Katowickie Anshar Studios wypuściło sutych rozmiarów aktualizację do gry Gamedec. Cyberpunkowej produkcji RPG z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym i dużym naciskiem na aspekty narracyjne, której premiera miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Według informacji twórców, to największa ze wszystkich łatek, jakie ujrzały światło dzienne od momentu rynkowego debiutu tegoż tytułu.

 

Co przynosi ze sobą patch opatrzony numerem 1.5? Do najważniejszych nowości z pewnością należy zaliczyć przeprojektowanie poziomu o nazwie Axis Mundi, przy którego ulepszaniu uwzględniono uwagi skupionej wokół gry społeczności. Na prośbę graczy wzbogacono też produkcję o koreańskie i tureckie napisy. Oprócz tego, apartament tytułowego gamedeca, czyli detektywa ze specjalizacją do walki z wirtualną przestępczością, został wyposażony w dedykowany melomanom gadżet. Mowa o szafie grającej, dzięki której można odtwarzać orkiestrowy soundtrack z gry. Wraz z opublikowaniem najświeższej aktualizacji, dodano też głosy aktorów i zlikwidowano ostatnie nieduże niedoróbki.

 


Owoc prac ekipy z Katowic, o którym zresztą niejeden raz wspominałam już na moim blogu, przenosi odbiorców do futurystycznej Warszawy. Mamy XXII w., kiedy to stałym elementem ludzkiej codzienności staje się pobyt w rozmaitych, cyfrowo generowanych światach (np. w wirtualnych wersjach Dzikiego Zachodu czy czasów prehistorycznych). Ogromna popularność tej gałęzi technologii sprawia jednak, że nie brak tam wszelkiego rodzaju problemów, na czele z łamaniem prawa. Dlatego więc zaistniało duże zapotrzebowanie na wcześniej wspomnianych gamedeców, by tropili i eliminowali źródła takowych kłopotów. A my właśnie wcielimy się w jednego z tychże śledczych.

 

Jak obiecują rodzimi deweloperzy, kluczowy aspekt rozgrywki stanowią podejmowane przez nas decyzje, do których to uniwersum produkcji nieustannie się dostosowuje. Skutki takich wyborów dzielą się zaś na natychmiastowe, długofalowe i ukryte. Ważną rolę odgrywają ponadto mechaniki Dedukcji, Kodeksu oraz Aspektów, w efekcie czego można tutaj przeprowadzać rozbudowane konwersacje, tworzyć bądź ujawniać wszelakie intrygi, a także odkrywać powiązania pomiędzy światem realnym i wirtualnymi środowiskami. Po więcej szczegółów na temat gry odsyłam do stosownej karty na platformie Steam.

 


19 komentarzy:

 1. Fani będą zadowoleni ;-). Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaję, że grafika wygląda byczo

  OdpowiedzUsuń
 3. Wizualnie to to źle nie wygląda :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Graficznie rzeczywiście robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No proszę, twórcy pochodzą z mojego miasta 😊 Gra ma świetną grafikę a i fabuła brzmi bardzo dobrze i realistycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie również gra kusi grafiką i fabułą :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.