niedziela, 14 sierpnia 2022

BlockStar VR na nowych zwiastunach


Do sieci trafiły w ostatnim czasie dwa nowe zwiastuny promujące grę BlockStar VR. Futurystyczną strzelankę, która tworzona jest z myślą o urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości. Premierę tej produkcji zaplanowano na III kwartał 2022 r., w wersjach dedykowanych PSVR, Oculus Quest 2 i PC VR.

 

BlockStar VR to projekt czeskiego studia Immersive Division. Co ciekawe, ekipa ta ma w składzie osoby z portfolio obejmującym prace przy hollywoodzkich filmach (m.in. Blade Runner 2049, Wolverine). Fabularna warstwa BlockStar VR zaserwuje odbiorcom wirtualny pobyt w odległej przyszłości, która, pomimo technologicznego postępu, nie rysuje się dla ludzkości w optymistycznych barwach. Graczom przypadnie zaś rola górnika z marsjańskiej kolonii. Protagonista postanawia jednak niejako zmienić branżę, decydując się na udział w Międzygalaktycznym Turnieju BlockStar. To śmiertelnie niebezpieczne zawody, które odbywają się na pokładzie stacji kosmicznej i są dla niższych warstw społecznych jedyną nadzieją na polepszenie swojego statusu.

 


Pod kątem mechaniki, produkcja ta, jak już wspomniałam, będzie strzelanką. Dynamiczna rozgrywka położy więc nacisk na konieczność wykazania się celnym okiem, zręcznymi palcami i szybkimi reakcjami, kiedy to wylądujemy na arenie, aby strzelać do kolejnych fal nadciągających kostek. Co istotne, trzeba będzie równocześnie uważać, by nie przegrzać oręża zbyt częstymi seriami pocisków. Prócz zróżnicowanych typów broni, do naszej dyspozycji zostaną też oddane zakręcone power-upy i pomysłowe bonusy. A jeśli chodzi o dostępne warianty zabawy, to możemy liczyć chociażby na tryby Survival i Puzzle. Niemniej głównym daniem będzie zawierający 40 misji tryb fabularny.

 

Najświeższe dwa materiały video, które można obejrzeć poniżej, prezentują fragmenty rozgrywki toczącej się na turniejowej arenie. Premiera gry powinna nastąpić jeszcze w tym roku, natomiast chętni, by dodać produkcję do steamowej listy życzeń, znajdą stosowną kartę produktu pod owym adresem.

 

 

 

13 komentarzy:

 1. Dla mnie chyba trochę zbyt agresywne kolory i kształty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, Mam podobne odczucia

   Usuń
  2. Fakt, zanosi się nie tylko na intensywne tempo, ale i kolorystykę. Niemniej zapewne znajdą się zwolennicy takiego stylu :)

   Usuń
 2. Jak dla mnie zbyt jaskrawo hehe, ale może synowi by się spodobało:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem ciekawa wydaje się ta gra 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Do szaleństw ta gra powinna być w sam raz, skoro taka dynamiczna i kolorowa :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.