poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #313

 

Zagubieni w świecie wyobraźni, zafascynowana piracką legendą małolata, krokodyli detektyw i jeszcze jeden śledczy, tyle że dla odmiany kot. To właśnie bohaterowie gier, o których wspominam w niniejszym przeglądzie wieści z przygodówkowego poletka.

 

Lost in Play już na PC i Nintendo Switch

Światło dzienne ujrzała 10 sierpnia gra przygodowo-logiczna Lost in Play, trafiając tego dnia zarówno na komputery PC, jak też konsole Nintendo Switch. Owoc prac ekipy z Happy Juice Games traktuje o zakręconych perypetiach brata i siostry, którym nie brak bogatej wyobraźni. Ba, Toto i Gal, bo takie imiona nosi małoletnie rodzeństwo, najwyraźniej nadto zagalopowali się z fantazjowaniem, w efekcie czego utknęli w niezwykłym świecie zrodzonym z pokładów własnej kreatywności. Stąd trzeba będzie znaleźć drogę powrotną do rzeczywistości, zaliczając m.in. wizytę na ziemiach goblinów czy lot na ogromnym bocianie. Point and clickowa mechanika uraczy zaś nas łamigłówkami i minigierkami, podczas gdy kreskówkowa grafika wzbudza bardzo miłe skojarzenia z klasycznymi, dwuwymiarowymi filmami animowanymi. Jak informują twórcy, to rozrywka w sam raz dla całej rodziny, a pozytywne opinie w serwisie Steam dodatkowo zachęcają do tego, by mieć ów tytuł na uwadze.

 


 

Switchowy debiut Cleo

Pixel artowa przygodówka przygodówka Cleo - a pirate’s tale, której pierwotna, komputerowa premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, otrzymała 10 sierpnia wersję na Switcha. Projekt autorstwa Christopha Schultza to opowieść utkana z dowcipnych, marynistycznych i awanturniczych nut. Pierwsze skrzypce w przedstawionej historii gra tytułowa Cleo – cyniczna czternastolatka, która pasjonuje się wyczynami słynnego pirata Kapitana Cabeki. Wkrótce jednak jej samej przyjdzie stanąć oko w oko z nie byle jakim wyzwaniem, które pozwoli dziewczynie oderwać się od nudnej egzystencji u boku ojca, z zawodu barmana. A to dlatego, że Cleo natknie się na zagadkowy pamiętnik i ducha, by następnie podążyć tropem legendarnego skarbu wiecznej pamięci. Warto przy okazji nadmienić, że gra powstała z inspiracji klasykami gatunku od LucasArts oraz starszymi częściami Zeldy. Zainteresowani switchową edycją nabędą ją za pośrednictwem sklepu Nintendo.

 


 

BROK the InvestiGator jeszcze w tym miesiącu

Zdradzono dokładną datę nadejścia gry przygodowej BROK the InvestiGator, której producentem i wydawcą jest COWCAT. Tytuł ten ukaże się już niebawem, bo 26 sierpnia na pecetach. Z kolei nieco później dojdzie wersja dla komputerów Mac, a na tegoroczną zimę przewidziano wypuszczenie konsolowych portów. Co istotne, będziemy tu mieć do czynienia z nietuzinkową propozycją, gdyż mowa o połączeniu klasycznej przygodówki z elementami Beat'em up i RPG. Niemniej sekwencje walk da się pominąć, a tym samym studio COWCAT wyjdzie też naprzeciw upodobaniom point and clickowych purystów. Całość przystrojono stylizowaną na kreskówki z lat 90. grafiką.

 

Ta niezależna produkcja zaserwuje odbiorcom futurystyczną i zantropomorfizowaną wizję świata, gdzie skażenie środowiska daje się jego mieszkańcom mocno we znaki. Wprawdzie wybudowano chroniącą przed zanieczyszczeniami kopułę, lecz to schronienie jedynie dla uprzywilejowanej części społeczeństwa. Grywalnym bohaterem jest natomiast krokodyl Brok, niegdyś bokser, a obecnie prywatny detektyw. Nasz protagonista zajmie się węszeniem wokół nowych poszlak w sprawie śmierci swojej żony, co może zaprowadzić go nie tylko do konfrontacji z niebezpieczeństwami zepsutego świata, lecz także z własnym przeznaczeniem. Steamowa witryna gry ulokowana została pod tym adresem.

 

 

Nine Noir Lives z nowym zwiastunem

Inna przygodówka z antropomorficznymi zwierzakami, która przypomniała ostatnio o sobie graczom, to Nine Noir Lives (Windows, Mac OS, Linux), przy czym tutejsze uniwersum zostało zdecydowanie zdominowane przez koty. Gwoli ścisłości, pracujące nad grą Silvernode Games zamieściło w sieci zwiastun z prezentacją mechaniki opartej na lizaniu. A co do fabuły gry, ta będzie utrzymana w konwencji komediowego kryminału noir i zostanie osadzona w kocim mieście Miau Miau Furrington. Jako detektyw Cuddles Nutterbutter, spróbujemy rozwikłać zagadkę pewnego morderstwa, działając przy wsparciu asystentki Tabby Marshmallow. Co więcej, zaistniała afera położy na szali równowagę pomiędzy dwoma potężnymi rodzinami przestępczymi – rodami Montameeuws i Catulets. Premiera nastąpi wkrótce, albowiem zapowiedziano ją na 7 września 2022 r. Grę będzie można nabyć na Steamie lub GOGu.

 

 

16 komentarzy:

 1. Ostatnia pozycja wydaje się najciekawsza 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam, że ten tytuł może Cię w szczególności zainteresować. Podpowiedziała mi to gwiazda II planu na Twoich zdjęciach książek. ;)

   Usuń
  2. Hehe :D Aż zagrałabym w tą kocią grę ;)

   Usuń
 2. i ja stawiam na ostatnią pozycję;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie ta druga najbardziej zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem pirackie klimaty do Ciebie przemówiły najbardziej :)

   Usuń
 4. Przyznaję, że ta ostania pozycja najbardziej do mnie przemawia :-)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.