czwartek, 18 sierpnia 2022

RIN – filmik z fragmentami rozgrywki


 

Polskie studio Space Fox Games udostępniło ponad 9-minutowe wideo, które pokazuje rozgrywkę w tworzonej przez tę ekipę produkcji RIN: The Last Child. Co więcej, publikacja owego materiału zbiegła się z wypuszczeniem darmowej wersji demonstracyjnej na Steamie. Premiera tej utrzymanej w konwencji mrocznej bajki gry typu metroidvania zaplanowana jest na I kwartał 2023 r., a platformy, na jakie ma ów tytuł wtedy trafić, to komputery PC i konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

 

RIN: The Last Child pozwoli odbiorcom odbyć podróż do mitycznego uniwersum, które nie dość, że ma swój okres świetności za sobą, to na dokładkę, coraz pilniej wymaga ratunku, będąc pogrążonym w chaosie i nękanym przez groźne stwory. Grywalna bohaterka w osobie tytułowej Rin jest natomiast półboginią pozyskującą moc tzw. aspektów do rozwijania własnych magicznych talentów, co pomóc ma w realizacji naszego nadrzędnego celu, czyli ocalenia zwiedzanego świata i odnalezienia rodzeństwa protagonistki. Warto też w ramach ciekawostki nadmienić, że nieliniowa fabuła, której finał zależeć ma od wyborów gracza, poruszy jednocześnie motywy wolnej woli oraz poszukiwania prawdy.

 


Jak zasygnalizowałam we wstępie, projekt autorstwa Space Fox Games to platformowa gra akcji typu metroidvania. Co istotne, kluczowy aspekt mechaniki stanowi tutaj rozbudowany system wytwarzania i rozwijania czarów oraz zaklęć, wymagający zbierania specjalnych magicznych odłamków. Według zapowiedzi rodzimych deweloperów, szeroki wachlarz kombinacji w powyższym zakresie pomoże nam wybrać preferowany styl zabawy. Dzięki temu będziemy też mieć większe pole do manewrów, jeśli chodzi o sposoby uporania się z napotykanymi przeciwnikami. Prócz tradycyjnej konfrontacji, pojawi się więc możliwość omijania lub łapania wrogów w pułapki. A wszystko to w łączącej mrok z bajkowością scenerii, która obejmie takie lokacje jak np. dżungla czy wulkaniczne równiny.

 

Materiał wideo z rozgrywki, który opatrzony został komentarzem dewelopera, podrzucam do obejrzenia poniżej. Z kolei darmowe demko można pobrać odwiedzając kartę pecetowej edycji w serwisie Steam. Ta bezpłatna próbka funduje nam początek historii Rin, rozgrywany w 3 różnych środowiskach.   

 

 

10 komentarzy:

 1. To chyba nie dla mnie, ale mojej starszej córtce mogłaby się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grafika bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja. Kiedyś grałem w demo gry Brave Dwarves (chyba się tak nazywała) i wyglądała podobnie jeśli o wygląd poziomów chodzi, za to graficznie była uboższa.

  :) Spoko jeśli o muzykę chodzi u mnie.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie ładnie to wygląda. ale nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.