piątek, 12 sierpnia 2022

Wrześniowa premiera gry Interkosmos 2000


 

Na 1 września 2022 r. zapowiedziany został rynkowy debiut gry Interkosmos 2000. To następczyni produkcji z 2017 r., a jej opracowaniem, podobnie jak w przypadku poprzedniego wcielenia marki, zajęło się niezależne polskie studio Ovid Works z siedzibą w Warszawie. Ponownie będziemy mieć też do czynienia z tytułem dedykowanym technologii VR, przy czym, gwoli ścisłości, w Interkosmos 2000 zagramy we wrześniu z pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości Quest 2.

 

Zgodnie ze swoją nazwą, projekt autorstwa warszawskiej ekipy zabierze graczy na wyprawę w gwiezdne przestworza, a konkretnie do wnętrza kosmicznej kapsuły. Tam zaś, jak na prawdziwego astronautę przystało, będziemy musieli ogarnąć wiele rzeczy. Stąd lista naszych obowiązków obejmie m.in. konieczność zarządzania silnikami, kontrolę systemów sterujących, dokowanie do stacji kosmicznych, omijanie asteroid czy ponowne wejście w ziemską atmosferę. Gra toczyć ma się zarazem o wysoką stawkę, bowiem od naszego przetrwania zależeć ma los przyszłości.

 


Według oficjalnych informacji, Interkosmos 2000 zaoferuje różne opcje zabawy, co pozwoli spędzić z tą produkcją wiele godzin. Szczególnie ciekawie brzmi jednak obecność fabularnej kampanii, która to rozpocznie się naszym startem, by zostać zwieńczoną udanym lądowaniem. Warto również wiedzieć, że polskie studio pragnie zaserwować nam możliwie najwierniej odtworzoną podróż astronauty do gwiazd. Co więcej, o realistyczne doznania zadbać ma nawet udźwiękowienie. A to za sprawą efektów dźwięku przestrzennego.

 

Rodzimy zespół deweloperski kusi też odbiorców obietnicą dostarczenia jeszcze lepszych wrażeń niż podczas sesji z wcześniejszą częścią, zatytułowaną po prostu Interkosmos, która zresztą spotkała się z przychylnym odzewem ze strony graczy. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się już na początku września. Wtedy to zainteresowani Interkosmosem 2000 będą mogli zakupić grę w oficjalnym sklepie Meta Quest. Jak wspomniałam we wstępie, produkcja ta wymagać ma gogli Quest 2. Niemniej twórcy myślą ponadto o wypuszczeniu, w dalszej przyszłości, portów dla innych sprzętów VR.

 

 

8 komentarzy:

 1. Wow! Ale się zrobiło kosmicznie! :) Zapowiada się naprawdę fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie bym zagrała w tą grę, właśnie po pobycie w Planetarium, gdzie odbyłam lot w kosmos za pomocą gogli vr, zapragnęłam mieć taką grę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to nie dziwię się, że masz teraz chęć na takie gry :)

   Usuń
 3. Ciekawa wydaje się ta gra, ale chyba trochę nie w moim typie 😊

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.