czwartek, 8 grudnia 2022

Quilts & Cats of Calico w drodze na komputery

 


Polskie studio Monster Couch, które ma na koncie ciepło przyjętą, cyfrową adaptację planszówki Wingspan (Na skrzydłach), zajęte jest obecnie tworzeniem wirtualnego wcielenia innej popularnej gry „bez prądu”. Tym razem mowa o propozycji szczególnie celującej w gusta kociarzy i amatorów ciepłych kołderek – Quilts & Cats of Calico.

 

Ten uroczo zapowiadający się tytuł stanowi cyfrową inkarnację nagradzanej planszówki Calico. Podczas rozgrywki dla 1-4 osób przyjdzie nam zaś przystąpić do szycia kolorowych kołder ze skrawków  tkanin o przeróżnych wzorach, mogąc przy tym liczyć na towarzystwo przesłodkich kociaków. Mianowicie takowa praca nie tylko zaprocentuje zdobywaniem punktów i okazji do przyszywania guzików, lecz także zainteresowaniem ze strony mruczków o indywidualnych charakterach oraz upodobaniach względem wyglądu kołderek.

 


Co więcej, wąsate czworonogi będą też chociażby radośnie biegać, psocić czy po prostu spać lub patrzeć na naszą deskę krawiecką. Miłośników kotów z pewnością ucieszy też możliwość głaskania tych słodziaków, choć gdy zaczną zbytnio dokazywać, nic nie stanie na przeszkodzie, by je na jakiś czas przegonić – w końcu robota sama się nie zrobi. Ponadto zostanie zaimplementowana opcja zaprojektowania własnego miauczącego pupila, obejmująca nadanie imienia, wybór umaszczenia i stroju. Jak zatem łatwo zgadnąć, takiego kotka będzie wolno sprowadzić na planszę.

 

W Quilts & Cats of Calico zagramy zarówno w ekipie, jak i pojedynczo. Co do zabawy wieloosobowej, zapowiedziano multiplayer, który pozwoli zmierzyć się ze znajomymi lub przypadkowymi zawodnikami. Z kolei w singlowym trybie stawimy czoła sztucznej inteligencji na różnych poziomach trudności. Szczególnie ciekawi mnie natomiast fabularna kampania, kusząca m.in. czerpaniem z twórczości studia Ghibli. Ten eksponujący narrację tryb opowie o losach wędrownego krawca, którego podróż po dotkniętym wojną świecie upłynie pod znakiem wyszywania kołder, konfrontacji z pewną korporacją i udzielaniem pomocy napotkanym postaciom. Sam zresztą też dostanie wsparcie od przyjaciół, w tym oczywiście od kotów.

 


Owoc prac zespołu deweloperskiego Monster Couch trafić ma na komputery, a gdyby ktoś chciałby dodać tę dobrze rokującą pozycję do listy życzeń na Steamie, to stosowna karta produktu mieści się pod owym adresem, gdzie można przeczytać więcej informacji o grze. Swoją drogą, widnieje tam także orientacyjna data premiery, którą ustalono na 2023 r. A poniżej podrzucam relaksujący zwiastun do obejrzenia.

 

 

10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.