piątek, 27 października 2023

Achilles: Legends Untold – filmik z komentarzem dewelopera

 


Premiera pełnej wersji gry Achilles: Legends Untold coraz bliżej, bo 2 listopada bieżącego roku. Nic więc dziwnego, że twórcy tej izometrycznej produkcji typu action RPG, która zadebiutowała wpierw na pecetach w ramach usługi wczesnego dostępu, chcieliby podkręcić atmosferę przed zamknięciem fazy rozwojowej owego tytułu. Stąd do sieci trafił ostatnio nowy materiał video, zawierający nie tylko fragmenty rozgrywki, lecz także komentarz na temat szykowanych przez deweloperów atrakcji.

 

Publikując najświeższy filmik, ekipa z polskiego studia Dark Point Games, która odpowiada za Achilles: Legends Untold, kierowała się zamiarem przybliżenia mitologicznego uniwersum swojej propozycji, a także wybranych elementów mechaniki oraz oponentów. Co do samych wrogów, z którymi przyjdzie zmierzyć się grywalnemu i zarazem tytułowemu bohaterowi, ich skład obejmuje zarówno fantastyczne potwory, jak też ludzi. Warto przy tym nadmienić, iż mająca trwać ponad 20 godzin przygoda wymagać będzie pewnej dozy roztropności. Bo choć skrupulatna eksploracja środowiska zaprocentuje cennymi zdobyczami, jednocześnie lepiej nie rzucać się zbyt prędko z orężem na szczególnie mocnych przeciwników, tj. bez uprzedniego poprawienia własnych umiejętności i obmyślenia stosownej strategii walki.

 


Jeśli chodzi o fabularną warstwę produkcji, mamy tutaj do czynienia z reinterpretacją mitu o słynnym greckim herosie Achillesie. W ujęciu rodzimych deweloperów, bohater ten powraca do swojej ojczyzny po zakończeniu wojny trojańskiej, lecz zamiast odpoczynku, czekają go kolejne boje. Ogarnięta chaosem Grecja pełna jest bowiem niebezpieczeństw, co w praktyce oznacza regularne starcia z różnymi niemilcami. A wszystko po to, by odegnać znad głów śmiertelników widmo zagłady. Co istotne pod kątem mechaniki, odblokowywane wraz z postępami umiejętności, podobnie jak posiadana bronie i inne przedmioty, stanowią kluczowe aspekty przy doborze pasującego nam stylu walki. Dodam, że gra odznacza się otwartym światem i do tego zaimplementowano w niej autorski system GAIA (Group Ai Action), zapewniający przemyślane reakcje ze strony napotykanych wrogów.

 

Filmik z komentarzem deweloperskim można obejrzeć poniżej. Pełna wersja gry, jak już pisałam, zostanie wydana 2 listopada, acz obecnie można ją wszak nabyć we wczesnodostępowej formie (za pośrednictwem Steama lub Epic Games Store). Co więcej, pełnoprawny debiut na komputerach PC zbiegnie się z konsolową ekspansją Legends Untold, obejmującą PlayStation 5 oraz Xboksy XSX/XSS.

 

 

6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.