czwartek, 26 października 2023

Games Advent Calendar na komputerach i Switchu

 


Istnieją różne kalendarze adwentowe, dzięki którym możemy poniekąd odliczać w grudni dni do Bożego Narodzenia. Najpopularniejsze to oczywiście te z czekoladkami, acz w okołoświątecznym sezonie sprzedawane są jeszcze – przykładowo – wersje z kosmetykami. Pamiętam też, że za dzieciaka miałam z kolei przyjemność zapoznać się z Santazią, czyli wirtualną odpowiedzią na takie kalendarze. Tegoroczne Games Advent Calendar zaoferuje zaś odbiorcom podobną rozrywkę, ujawniając codziennie, od 1 grudnia, po jednej gierce niespodziance.

 

Games Advent Calendar - 25 Days - 25 Surprises od holenderskiego studia Mindscape to świąteczny projekt, który jest od pewnego czasu dostępny na komputerach PC i Mac oraz konsolach Nintendo Switch. Choć można już zaopatrywać się w ten tytuł, właściwą zabawę rozpoczniemy od 1 grudnia, jak zresztą zasygnalizowałam we wstępie. Ma to związek z obraną przez twórców formułą, by zapewnić graczom wrażenia bliskie kontaktom z tradycyjnymi, fizycznymi kalendarzami adwentowymi. Jednakże zamiast słodyczy, herbatek, mazideł czy innych upominków, każdy dzień przyniesie nam tutaj nową minigierkę. I tak aż do Bożego Narodzenia, z 25 grudnia włącznie. Dodam, że przewidziano też opcję odpalania każdego zadania nie tylko w okresie świątecznym.

 

Mimo że mowa o tzw. niespodziankach, twórcy uchylili rąbka tajemnicy, zdradzając kilka przykładowych minigierek. Mianowicie możemy spodziewać się m.in. układanek, gwiazdkowych inkarnacji Tetrisa, zabawę à la Match-3 czy platformówkowe gnanie przed siebie. Co ciekawe, część wyzwań oferuje tryb rozgrywki dla więcej niż jednej osoby – PvP na wspólnym lub dzielonym ekranie, przy czym w tym wypadku należy dysponować minimum jednym kontrolerem. A wszystko to przystrojono zimową i odpowiednio świąteczną otoczką, by nie opuszczał nas bożonarodzeniowy nastrój. Chętni, by sprawić sobie lub komuś bliskiemu prezent w postaci takiego giereczkowego zestawu w jednej produkcji, zakupią Games Advent Calendar na Steamie (PC, Mac) bądź w sklepie Nintendo (Switch).

 

 

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Również przesyłam pozdrowienia, a przy okazji życzę spokojnego weekendu. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.