sobota, 28 października 2023

BEAST – debiut we wczesnym dostępie

 


Druga połowa tegorocznego października zaprocentowała wypuszczeniem w ramach Steam Early Access gry BEAST. Taktycznej produkcji RPG z turowym systemem walk, nad którą pracuje warszawskie studio False Prophet i która przenosi odbiorców do mroków średniowiecza, targanego przez wojny oraz zarazy.

 

Gwoli ścisłości, gracze odwiedzą tutaj rejon Karpat, stając się uczestnikami posępnej opowieści zrodzonej z inspiracji lokalnymi legendami. Naszym wirtualnym alter ego uczyniono pewnego weterana wojennego. Uznany swego czasu za zmarłego, główny bohater, który, tak na marginesie, spędził aż dekadę w tureckiej niewoli, powraca nagle na karpackie ziemie. Niestety, okazuje się, że nad rodzinnymi stronami protagonisty sprawuje aktualnie władzę iście szalony król. Efekt takowych rządów jest zaś taki, że swawole najeźdźców, wespół z przekleństwem w postaci nielichej plagi, doprowadziły tam do wielkiego bajzlu.

 


Biorąc na swoje barki zadanie zakończenia zarazy, grywalny wojak będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony lojalnych mu żołnierzy. Jak natomiast wspomniałam we wstępie, starcia z przeciwnikami mają odbywać się z podziałem na tury, przy czym kierowanie oddziałem wymaga nie tylko taktycznej smykałki, lecz także szybkiego reagowania w trakcie dynamicznych i toczonych bez siatki potyczek. Co więcej, zaznaczyć jednocześnie trzeba, że twórcy chwalą się położeniem nacisku na wybory moralne. Mianowicie nasze decyzje rzutują w czasie rzeczywistym zarówno na bitewną, jak też narracyjną warstwę produkcji. A w przypadku samego głównego bohatera chodzi o to, czy zechcemy powstrzymać jego wewnętrzną bestię, czy dać upust demonom trawiącym umysł mężczyzny.

 

Zainteresowani nabyciem BEAST zakupią grę w wersji pecetowej na platformie Steam, a stosowną kartę produktu znajdą pod tym adresem. Jak już pisałam, ów tytuł posiada obecnie status rozwojowy. Rodzimi deweloperzy planują zakończyć wczesnodostępową fazę w 2024 r., więc jeśli wszystko pójdzie dobrze, pełnoprawna premiera nastąpiłaby w przyszłym roku.

 


10 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.