środa, 18 października 2023

Alchemist: The Potion Monger już we wczesnym dostępie

 


Bieżący tydzień zaowocował rynkowym debiutem gry Alchemist: The Potion Monger w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. Użytkownicy komputerów mogą już zatem spróbować swoich sił jako adept alchemicznej sztuki, której praktykowanie odbywa się nie tylko w prywatnym laboratorium, lecz także poza własnymi, wirtualnymi czterema ścianami. A wszystko to w uniwersum zamieszkałym przez antropomorficzne zwierzęta.

 

Tworzeniem tego projektu zajmuje się polski zespół deweloperski z Art Games Studio, który piastuje jednocześnie funkcję wydawcy gry. Pod kątem mechaniki, ów tytuł jest pierwszoosobowym symulatorem alchemika z otwartym światem i pierwiastkami RPG. Takowa formuła zabawy łączyć ma relaksującą rozrywkę z satysfakcjonującym wachlarzem możliwości, jeśli chodzi o sposób przechodzenia produkcji. Bo choć kluczowym aspektem uczyniono tu sztukę warzenia mikstur, nic nie stoi na przeszkodzie, by – przykładowo – zasiać zamęt w okolicy, zamiast grzecznie realizować przyjmowane zlecenia.

 


Co się zaś tyczy zadań, które ewentualnie weźmiemy na swoje barki, to naszymi zleceniodawcami będą antropomorficzni mieszkańcy zwiedzanych terenów. Jak nietrudno zgadnąć, udane świadczenie usług zaprocentuje przydatnymi nagrodami i napływem cennych funduszy, więc przygotowywanie zamówionych mikstur przybliży nas zarazem do zdobycia statusu lokalnego krezusa. Naturalną koleją rzeczy, kiesę napełnimy też po prostu sprzedając przyrządzane przez siebie specyfiki. A mając odpowiednio dużo kasy, będziemy mogli przy okazji zainwestować w ulepszanie i dekorowanie swojej chaty.

 

Eksplorując środowisko gry, zdobędziemy natomiast rozmaite składniki do mikstur. Do tego podczas eskapad zdarzą się takie sytuacje, kiedy sami zechcemy skosztować efektów naszych alchemicznych prac, m.in. w razie potrzeby zwiększenia krzepy czy podreperowania zdrowia. Więcej informacji o grze można zresztą znaleźć na steamowej karcie produktu. Zwiastun promujący Alechmist: The Potion Monger do obejrzenia poniżej.

 

 

6 komentarzy:

 1. Grafika robi wrażenie, pozdrawiam Julito, u mnie ciężki czwartek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam. Mam nadzieję, że mimo ciężkiego dnia nie stało sie nic złego. Trzymaj się!

   Usuń
 2. Jak ja lubię zwierzołaczki ^^. Fajna grafika i gra też się ciekawie zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Graficznie bardzo fajnie ta gra wyglada muszę przyznać :-)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.