sobota, 13 kwietnia 2024

Anomaly Collapse już dostępne

 


Tak jak uprzednio ogłaszano, kwiecień zaprocentował premierą gry Anomaly Collapse. W kończącym się właśnie tygodniu, ów miks strategii turowej i elementów roguelite, który serwuje odbiorcom wyprawę do świata antropomorficznych zwierząt w sosie science fiction, ukazał się bowiem na komputerach PC.


O produkcji tej pisałam już na blogu, ale z racji rynkowego debiutu gry pozwolę sobie przypomnieć najważniejsze informacje na jej temat. Jeśli zaś chodzi o twórców projektu, ów tytuł stanowi owoc prac niezależnego RocketPunch Games z Pekinu, które wypuściło swoje wirtualne dziecko pod wydawniczymi skrzydłami Spiral Up Games z siedzibą w Singapurze.


Zwierzęta, nad którymi przejmiemy podczas rozgrywki kontrolę, to elitarni wojownicy o unikalnych zdolnościach klasowych. Ich zróżnicowanie jak najbardziej można, a nawet trzeba umiejętnie wykorzystywać w trakcie kolejnych starć z oponentami, regularnie obmyślając przy tym rozmaite kombinacje. Co więcej, w ruch pójdą też liczne przedmioty, których użycie pomoże przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. A wśród rzeczy, w jakie można wyposażyć naszą ekipę, szczególnie przydatne okażą się artefakty zwane anomaliami.Choć mamy tutaj do czynienia ze strategią turową, a tym samym z mechaniką wymagającą taktycznego, ostrożnego poniekąd planowania, to – za sprawą dodania pierwiastków roguelite – zabawa zyskać ma zarazem bardziej dynamiczny charakter. Mianowicie ustalając kolejne posunięcia na jednowymiarowej siatce pola bitwy, należy również liczyć się z nadejściem niespodziewanego, gdyż nie zabraknie różnorakich i nieprzewidzianych zdarzeń. Te natomiast pociągają za sobą konieczność nie tylko dobrze przemyślanych, lecz także szybkich reakcji.


Według obietnic twórców, Anomaly Collapse ma szansę zaskarbić sobie sympatię zarówno strategicznych wyjadaczy, jak i osób, które nie są z tym gatunkiem za pan brat. Jeśli więc ktoś chciałby empirycznie sprawdzić, czy zapowiedzi deweloperów przełożyły się na stosowny efekt końcowy, to powinien odwiedzić kartę owej produkcji w sklepie Steam.


2 komentarze:

  1. Jestem pełen podziwu Julito dla Twojej pasji do gier. Pozdrawiam serdecznie .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam. :) /crouschynca

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.