środa, 17 kwietnia 2024

BZZZT zmierza na Switcha

 Pixel artowa platformówka BZZZT, której pierwotna, komputerowa premiera miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, poszerzy swój zasięg o konsole Nintendo Switch, co zaplanowane zostało na tegoroczne lato. Wtedy właśnie posiadacze japońskiego sprzętu będą mogli sprawdzić swój refleks w tej odwołującej się do lat 80. produkcji. Ponadto do sieci trafił nowy zwiastun gry, opublikowany z okazji ogłoszenia jej switchowego debiutu.


BZZZT to propozycja prosto z Czech, za której zaprojektowanie odpowiada Karel Matejka, działający w branży pod pseudonimem KO.DLL. Funkcję wydawcy tegoż tytułu sprawuje natomiast niezależna firma CINEMAX GAMES z Pragi. Co się tyczy fabularnej otoczki, jaka towarzyszy tu platformowym zmaganiom graczy, punktem wyjściowym uczyniono tajne badania prowadzone przez duet niezwykle inteligentnych naukowców – doktor Emily i profesora Norberta. Efekt ich współpracy stanowi zaś niepozornych rozmiarów robot ZX8000, który obdarzony został nietuzinkowymi talentami, osobowością oraz chęcią ratowania świata. Wszystko to przyda mu się zresztą, by ukrócić szalone swawole złego naukowca Badberta.Platformówka ta reklamowana jest jako wirtualne dziecko zrodzone z fascynacji dewelopera owym gatunkiem i zarazem jako tytuł wzbudzający nostalgiczne wspomnienia o minionych latach w branży. Niemniej dodać równocześnie należy, że znajdą tu coś dla siebie nie tylko platformówkowi wyjadacze, lecz także casualowi gracze. A to oczywiście za sprawą różnych poziomów trudności. Oprócz tego, urozmaicenia nie omijają też ponoć w grze poszczególnych etapów zabawy, co przełożyło się nawet na zmiany w obrębie mechaniki. Jeśli chodzi o same starcia, konfrontacje z pomniejszymi wrogami pozwolą przygotować się do bardziej wymagających walk z bossami, a dzięki precyzyjnemu sterowaniu poczynania elektronicznego protagonisty mają być w 100% zgodne z naszymi zamierzeniami.


Więcej informacji o BZZZT znajduje się chociażby na karcie produktu w serwisie Steam, gdzie sprzedawana jest wersja na komputery z systemami Windows, Mac OS i Linux. Z kolei edycję na Switcha, której premierę zapowiedziano na lato 2024 r., będzie można nabyć za pośrednictwem sklepu Nintendo. Zwiastun promujący wydanie konsolowe do obejrzenia poniżej.


6 komentarzy:

  1. Bardzo klimatyczna, pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  2. Tajne badania prowadzone przez niezwykle inteligentnych naukowców? Brzmi ciekawie! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A jaka kolorowa ta gra! Trochę mi przypomina jedną gierkę z dzieciństwa 😄

    OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.