wtorek, 23 kwietnia 2024

Food Truck Simulator i Aquarist wkraczają na PlayStation

Polska firma Ultimate Games S.A. wprowadza w tym tygodniu na konsole PlayStation 4 i 5 dwie propozycje z szeroko pojętego kręgu symulatorów. Jedną z tych gier jest Food Truck Simulator, która pozwala odbiorcom zająć się biznesem gastronomicznym na kółkach i której debiut na sprzęcie Sony nastąpił 23 kwietnia. Drugi z owych tytułów to Aquarius – rzecz o tworzeniu akwariów i o sklepie dedykowanym takim zbiornikom, a jej premierę w wersji dla PlayStation ustalono na 25 kwietnia.


Food Truck Simulator

Ten gastronomiczny symulator, który został pierwotnie zaprojektowany przez krakowskie Drago Entertainment, dał się uprzednio poznać posiadaczom pecetów oraz Xboksów. Podczas zabawy przyjdzie nam tu pokierować własnym food truckiem w ramach rozwijania rodzinnego biznesu. Nadrzędny cel polega zaś oczywiście na zgarnięciu jak największej liczby klientów, a co za tym idzie – na nabiciu sobie kasy i zyskaniu przewagi nad innymi lokalnymi przedstawicielami mobilnego sektora branży kulinarnej.Rozgrywka polega w tej produkcji na realizacji takich zróżnicowanych zadań jak przygotowanie menu, gotowanie w oparciu o rozmaite przepisy, sprzedaż, dojazd do konkretnych miejsc czy kontrola stanu naszego auta dostawczego. Urodzaj dotyczyć ma też ponoć możliwych do odwiedzenia lokacji, wymagań obsługiwanych klientów i szerokiego wachlarza dostępnych narzędzi, które przydadzą się chociażby do wyposażenia pojazdu. Zainteresowani grą posiadacze PlayStation 4 lub 5 nabędą ją na PS Store.
Aquarist

Poświęcona tematyce akwarystycznej produkcja również zdążyła wcześniej pojawić się na innych platformach niż PlayStation, bo ma za sobą premierę na komputerach i konsolach Nintendo Switch oraz Xbox (One, Series X/S). Za jej opracowaniem stoi natomiast krakowski zespół deweloperski z FreeMind S.A. Sedno rozgrywki stanowi z kolei prowadzenie sklepu akwarystycznego, w ramach czego weźmiemy tutaj na swoje barki różnorakie, acz związane z wiadomym biznesem zlecenia.Jako właściciel takowego lokalu, zajmiemy się m.in. tworzeniem i odnawianiem akwariów, wewnątrz których znajdują się małe ekosystemy z własnymi wymaganiami co do warunków dla różnych organizmów wodnych. Do naszej dyspozycji zostaną przy tym oddane liczne gatunki rybek i roślin słodkowodnych, a wraz z uzyskiwaniem postępów, będziemy mieć coraz więcej możliwości związanych z ich zakupem, podobnie jak w przypadku nabywania stosownego wyposażenia (dekoracje, oświetlenie itp.). Edycję przeznaczoną na PlayStation zakupimy od 25 kwietnia w sklepie PS Store.

6 komentarzy:

 1. Sam nie wiem, kiedy w coś zagram, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Symulatory są już naprawdę wszystkiego :D. Jak się da najeść przez taką grę to ludzie od komputerów nie odejdą :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Symulator toalety też istnieje, ale o ile dobrze pamiętam, to coś z elementami grozy o tym, jak ciężko się załatwić w ciemnym lesie, bo jakieś licho jeszcze tam biega. :D

   Usuń
 3. Zainteresowała mnie poświęcona tematyce akwarystycznej produkcja. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ta o rybkach bardziej kusi, acz obie mają na siebie pomysł. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.