środa, 24 kwietnia 2024

The Whims of the Gods – wczesny dostęp w Q3 2024

 


Na trzeci kwartał bieżącego roku zaplanowany został wczesnodostępowy debiut gry The Whims of Gods. Osadzonego w starożytności city-buildera, który ma wyróżniać się wśród innych tego typu produkcji położeniem nacisku na sieciową kooperację dla dwóch osób. Ów tytuł zawita do usługi Steam Early Access, gdzie zresztą posiada już stosowną kartę.


The Whims of Gods, którego tworzeniem zajmuje się studio PJ Games z siedzibą w Warszawie, pozwoli graczom sprawować pieczę nad starożytnym ludem zamieszkującym pewną dżunglę. Mimo że pod względem naturalnych zasobów będziemy tu mieć do czynienia z prawdziwym urodzajem, nasza społeczność musi liczyć się jednocześnie z humorami kapryśnych bóstw i wypełzającymi z wulkanu wrogami.



Powyższe problemy spróbujemy jednak ogarnąć chociażby poprzez handlowanie z bóstwami i przekupywanie ich różnymi darami oraz modlitwami. W międzyczasie przystąpimy też do rozwoju doglądanej cywilizacji, przy czym kluczem do sukcesu okaże się sztama z innym pradawnym plemieniem. Tak oto wkroczy poniekąd do akcji główna atrakcja produkcji w postaci sieciowego co-opa, by dwóch graczy mogło wspólnymi siłami rozwinąć starożytną cywilizację, dokonując decyzji w najważniejszych sprawach.


Budowa metropolii nie obędzie się – co zrozumiałe – bez troski o potrzeby mieszkańców i należytego wykorzystywania przydatnych zasobów. Ponadto zadania, które spadną na nasze barki, obejmą starcia z potworzastymi przeciwnikami, a w trakcie owych bitek dostaniemy możliwość używania takich zdolności specjalnych jak m.in. zadawanie większych obrażeń przeciwnikom czy masowe leczenie swoich ludzi.



Istotną rolę odegrać ma także mistyczny kalendarz, który ujawni nadchodzące wydarzenia. Dzięki temu da się zawczasu odpowiednio przygotować. A zrobimy to np. poprzez budowę magazynu, gdzie zmieszczą się szczególnie obfite plony. Oprócz tego, zaimplementowany zostanie tryb religii, który pozwoli prosić bóstwa o błogosławieństwo i zyskać ich zaufanie, by odwlec lub ewentualnie uniknąć zagłady cywilizacji. Steamowa karta gry dostępna jest pod owym adresem.


6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię gry budowlanki miast czy wiosek zatem to zdecydowanie coś dla mnie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia /crouschynca

   Usuń
 2. Bardzo taka wyrazista i klimatyczna, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę miłego weekendu. :)

   Usuń
 3. To musi być ciekawa gra. Myślę, że moje dzieci byłyby zachwycone. Ja gram tylko w simsy, jak znajdę czas czyli raz na rok XD
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i już idę zobaczyć obraz :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.