niedziela, 7 kwietnia 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #385

Poszukiwanie uznawanej dotąd za zmarłą krewniaczki, druidka kontra zły monarcha, rodzinna przejażdżka tropem sekretów z przeszłości i ku refleksji, a także wytężanie umysłu rodem z escape roomów. O tym właśnie mowa w niniejszym przeglądzie doniesień ze świata przygodówek.


Devil’s Hideout na Kickstarterze

W pierwszych dniach kwietnia uruchomiono kickstarterową kampanię na rzecz pixel artowej przygodówki Devil’s Hideout, nad którą pracuje Cosmic Void (twórca m.in. The Corruption Within z 2021 r.), działając przy wsparciu Stevena Dona. Gra ma być utrzymanym w klimacie grozy point and clickiem, a jej główna bohaterka to kobieta pragnąca odszukać swoją młodszą siostrę. Co prawda Lauren, bo takie imię nosi protagonistka, myślała wcześniej, że bliska krewna nie żyje, lecz dotychczasowe przekonanie zostało podważone przez medium, według którego ów zgon został sfingowany przez demoniczną sektę.By wyjaśnić tę zagadkę, grywalna postać postanowi powęszyć w opuszczonym szpitalu, w którym niegdyś leczyła się jej siostra. Oprócz tego, Lauren zwiedzi tajemnicze miasteczko, a podczas przeprowadzania prywatnego śledztwa będzie mogła liczyć na pomoc przyjaciela Atticusa. Wracając do zbiórki na Kickstarterze, zorganizowano ją przede wszystkim po to, by zdobyć środki na profesjonalny voice acting. Crowdfundingowa strona mieści się pod tym adresem, a zainteresowanych sprawdzeniem bezpłatnego dema odsyłam na steamową kartę gry. Premierę owej propozycji przewidziano natomiast na wrzesień 2024 r.The Legend of Skye w sprzedaży

Fanów klasycznych przygodówek z grafiką retro powinna ponadto zaciekawić gra The Legend of Skye, która ukazała się 2 kwietnia w wersji na komputery z systemami Windows i Linux. Niezależny deweloper Point & Pixel Adventures z Hiszpanii zaserwował odbiorcom opowieść fantasy o młodej druidce, mającej wykonać niezwykle ważną misję. Takowe zadanie zostało jej przydzielone przez plemienną starszyznę i wymaga opuszczenia bezpiecznego lasu, gdzie położona jest rodzinna wioska protagonistki. Dziewczyna odbędzie więc niebezpieczną wyprawę, której istotny punkt stanowi pokrzyżowanie planów pewnego niegodziwego króla. Gra odznacza się czasownikowym interfejsem, słusznie przywodzącym na myśl przygodówki z dawnych lat. Produkcja do kupienia na Steamie, GOGu lub itch.io.
Open Roads na komputerach i konsolach

Swoją premierę miała niedawno gra przygodowa Open Roads, której producentem jest Open Roads Team, a wydawcą Annapurna Interactive. Twórcy proponują nam tu opowieść drogi, dającą się niejako rozbić na dwie płaszczyzny. Nastoletnia Tess i jej matka Opal wyruszą bowiem w podróż samochodem, która okaże się nie tylko podążaniem tropem tajemnic z przeszłości, lecz także poszukiwaniem siebie. Tym, co skłania obie panie do owej wycieczki, są odkryte na strychu listy oraz dokumenty sprzed lat. Znalezisko faktycznie intrygujące, skoro traktuje o rodzinnych sekretach dużego kalibru, kradzieżach i pewnym skarbie.Warto jednocześnie nadmienić, że Open Roads może pochwalić się zacną obsadą głosową. Gwoli ścisłości, w grze usłyszymy amerykańskie aktorki Keri Russel (znaną np. z filmów „August Rush” i „Kokainowy miś” czy z serialu „Felicity”) oraz Kaitlyn Dever (m.in. „Nie ocali cię nikt”, „Bilet do raju” czy czekający dopiero na swój debiut drugi sezon serialowego „The Last of Us”). Tytuł ten ujrzał światło dzienne zarówno na komputerach PC, jak też na konsolach PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) i Nintendo Switch. Steamowa witryna edycji „blaszakowej” ulokowana została pod owym odnośnikiem.Escape Simulator teraz również w VR

Gra logiczno-przygodowa Escape Simulator (Windows, Mac OS, Linux), której pierwotne entrée przypada na 2021 r., otrzymała 2 kwietnia darmową aktualizację, implementującą do głównej zawartości tryb VR. Odtąd można więc też rozwiązywać tutejsze łamigłówki, odszyfrowywać egipskie hieroglify i zmagać się z innymi wyzwaniami przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości. Co istotne, nic nie stoi na przeszkodzie, by do tej opartej na idei pokoi zagadek rozgrywki przystąpili równocześnie posiadacze takowego sprzętu i osoby bez urządzeń VR.Tego samego dnia wypuszczono jeszcze odpłatne DLC Supporter, czyli swoistą paczkę, która pozwala dodatkowo wesprzeć odpowiedzialne za ów projekt Pine Studio i oferuje cyfrowe gadżety w rodzaju unikalnej skórki, art booka itp. Do takiego zestawu dołączono nawet pierwszy grywalny prototyp produkcji. Co więcej, deweloperzy zamierzają dalej rozwijać grę i zapowiedzieli wydanie kolejnych DLC. Trochę mniej radosną wieścią jest wzrost cen, ogłoszony na 14 kwietnia bieżącego roku. Zanim jednak to nastąpi, można skorzystać z ostatniej przed podwyżką promocji, trwającej w dniach 2-13 kwietnia. Chętni, by sprawić sobie tę pozycję z dodatkami lub bez, powinni zajrzeć na stosowną kartę produktu w serwisie Steam.


11 komentarzy:

 1. Wszystkie są ciekawe, i jest w czym wybierać, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta trzecia najbardziej do mnie przemawia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Open Roads brzmi bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie gry są ciekawe, chociaż chyba najbardziej przemawia do mnie ta pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem mroczne klimaty Cię tym razem przyciągnęły :)

   Usuń
 6. Pierwszy tytuł i Open Roads wydają mi się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że wśród powyższych tytułów znalazłaś coś, co mogłoby Cię zainteresować :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.