niedziela, 13 sierpnia 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #62


Fani casualowej zabawy dostali niedawno HOPKĘ The Myth Seekers, której producentem jest Sunward Games, a wydawcą Artifex Mundi. Z kolei miłośnicy twórczości Daedalic Entertainment mogą świętować rychłą, bo przypadającą oficjalnie na 15 sierpnia, premierę Ken Follett's The Pillars of the Earth. Przypominam, iż „egranizacja” słynnej powieści wkracza do polskich sklepów nakładem Wydawnictwa Techland, podobnie jak inny wyznaczony na ten miesiąc debiut. Mowa o cyberpunkowym horrorze Observer od Bloober Team.


Psychic Isolation w Early Access
15 sierpnia w steamowej usłudze Wczesnego Dostępu pojawi się narracyjny survival horror o nazwie Psychic Isolation. Produkcja pozwoli przejąć kontrolę nad postacią, która wraca do domu z zagranicznych wojaży. Pech chce, że sytuacja w rodzinnym gniazdku daleka jest od normalności. Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż nikogo tam nie ma. Niestety, to tylko pozory. W rzeczywistości czeka nas walka o przetrwanie, a właściwie ukrywanie się przed śmiertelnym zagrożeniem. Co ciekawe, fabuła skoncentruje się bardziej na przeciwnikach, zamiast na wirtualnym alter ego gracza. W trakcie rozgrywki zyskamy niejedną okazję do poznania myśli i emocji tych, którzy dybią na nasze życie. Dzięki temu dowiemy się zarazem, co takiego miało miejsce podczas nieobecności grywalnego bohatera.

Niezależny projekt miał niegdyś trafić na platformę crowdfundingową, lecz ostatecznie zrezygnowano z kickstarterowego modelu finansowania, o czym wiadomo było już w ubiegłym roku. Koniec końców postawiono na fazę Early Access, która według producenta zapewni najlepszy kontakt ze społecznością przy równoczesnym testowaniu wprowadzanych do gry zmian. W usłudze tej póki co ląduje pierwszy epizod, stanowiący swoisty wstęp do dwóch głównych ścieżek fabularnych, na jakie rozgałęzi się scenariusz. Psychic Isolation posiedzieć ma we Wczesnym Dostępie do momentu, kiedy zostaną sfinalizowane prace nad pierwszymi dwoma odcinkami. Ponadto, w planach jest też darmowe demo na Steamie, które pokryje się z zawartością debiutanckiego rozdziału. Wprawdzie wersję demonstracyjną wypuszczono dużo wcześniej na oficjalnej witrynie produkcji i sama ją swego czasu sprawdzałam, ale ta, jak informuje deweloper, przestała odzwierciedlać aktualny stan gry. Zainteresowanych odsyłam zatem do steamowej karty produktu.Epitasis na Kickstarterze
Epitasis, którego głównym projektantem jest Lucas Govatos, to eksploracyjna gra logiczna, czerpiąca z tak znanych tytułów jak przykładowo Myst czy The Talos Principle. Niezależna pozycja ubiega się obecnie o zastrzyk gotówki w ramach kickstarterowej kampanii, przy czym zbiórka okaże się sukcesem, o ile do 20 sierpnia tego roku zostanie uskładane minimum 11 tysięcy 650 dolarów. Wracając do samej produkcji, akcję tytułu osadzono pośród kolorowych i surrealistycznych scenerii, gdzie natkniemy się na ślady starożytnej obcej cywilizacji. Nietrudno zgadnąć, że zgłębianie okolicznych sekretów pomoże nam odkryć losy dawnych mieszkańców enigmatycznego uniwersum. A jako że zawędrowaliśmy do tego świata przez pewien portal, zajmiemy się na dokładkę poszukiwaniem drogi do domu.


Trójwymiarowe środowisko, które zwiedzimy zarówno za dnia, jak i nocą, zaoferuje ponoć nieliniowy przebieg rozgrywki. Fakt, że tu i ówdzie pałętają się wszelakie mechanizmy, pociągnie za sobą konieczność obsługi napotkanych urządzeń (m.in. operowanie energią laserową czy wyłączanie systemów zabezpieczających). Co istotne, zaprzyjaźnimy się z dronem, który wesprze nas przy rozwiązywaniu łamigłówek oraz eksploracji otoczenia. Jednocześnie będziemy musieli uważać na pobratymców elektronicznego kompana, ponieważ ci nie mają równie miłych zamiarów. Epitasis powinno zawitać na komputery PC i Mac, aczkolwiek istnieje szansa, że gra otrzyma także edycje dedykowane konsolom Xbox One oraz PlayStation 4. Przewidywany termin premiery to czerwiec 2018 roku. Jeżeli zaś ktoś chciałby co nieco zasmakować już teraz, to na Kickstarterze znajdzie link do dema z wersją alfa.XING – data premiery i zwiastun
Zdradzono konkretną datę debiutu gry XING: The Land Beyond, a ustalono ją na 18 września bieżącego roku. Fabuła tej pierwszoosobowej przygodówki przeniesie odbiorców w rejony tajemniczych ziem, dokąd grywalna postać trafia po własnej śmierci. Przemierzając malownicze zaświaty, poznamy historie innych zmarłych, których dusze utknęły w owym miejscu. Nie zabraknie też zbierania różnych artefaktów oraz rozgryzania mnóstwa zagadek logicznych, a niekiedy przyjdzie nam skorzystać z takich umiejętności manipulowania pogodą jak przywołanie deszczu bądź śniegu. Projekt autorstwa White Lotus Interactive ukaże się na pecetach ze wsparciem dla sprzętu do wirtualnej rzeczywistości, lecz będzie również możliwa zabawa bez VR. W późniejszym terminie dojdzie jeszcze wersja na PS4 i PlayStation VR. Poza tym, udostępniono nowy trailer promujący XING.Wrześniowa wyprawa do Mrocznego Tokyo
W ostatnim czasie dali o sobie znać twórcy Tokyo Dark, sidescrollowanego point and clicka z elementami visual novel. Dokładniej rzecz ujmując, japońskie studio Cherrymochi ogłosiło, kiedy zamierza wydać swoją produkcję na Steamie. A nastąpi to za niecały miesiąc, bo 7 września. Ze względu na oprawę wizualną szykuje się smakowity kąsek dla wielbicieli anime, choć na tym nie kończą się potencjalne atuty przygodówki. Bardzo dobrze rokuje bowiem utrzymany w tonie grozy scenariusz, który traktuje o perypetiach pani detektyw Itō, rozglądającej się po zakamarkach miasta za zaginionym partnerem. Ujawnieniu daty premiery towarzyszyła publikacja stosownego zwiastuna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.