czwartek, 24 sierpnia 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #65


Gdzie w najbliższym czasie popłyną baśniowe łabędzie z Mrocznych Legend? A dokąd Gruby Pies zawiezie pod swymi wydawniczymi skrzydłami roboty z Futurusta? Odpowiedzi na te pytania, plus parę innych informacji, przyniesie Wam lektura niniejszego wpisu.


Grim Legends 2 na PS4
Katowicki zespół Artifex Mundi, który sumiennie zapracował sobie na miano eksperta od casualowych potraw z przygodówek i ukrytych obiektów, rozpocznie z dniem 29 sierpnia kolejny podbój serc posiadaczy PlayStation 4. A szanse powodzenia ma bardzo wielkie, skoro uderza do platform Sony z drugą częścią jednej ze swoich sztandarowych serii – baśniowym Grim Legends 2: Song of the Dark Swan (Mroczne Legendy 2: Czarny Łabędź). To tak na marginesie dziesiąta już pozycja, jaką polska firma wypuszcza pod strzechy użytkowników konsol PS4. Zainteresowani zakupem powinni szykować 42 złote, gdyż właśnie tyle kosztować będzie takowa edycja gry.

Fabuła tej urokliwej produkcji w luźny sposób nawiązuje do klasycznych historii braci Grimm oraz Hansa Christiana Andersena, zarazem wprost tętniąc baśniowym duchem, co jest również sporą zasługą ślicznej i klimatycznej oprawy wizualnej. Jako słynna uzdrowicielka, przybywamy do Orlej Stanicy, by zbadać niedomagającą królową. Niemniej lekarska wizyta przeradza się wkrótce w grę o znacznie poważniejszą stawkę, a to za sprawą intryg o zdecydowanie nadprzyrodzonym podłożu. Królewskie dziecię znika bowiem w tajemniczych okolicznościach, natomiast wina spada na małżonkę władcy. Rozwiązaniem kłopotów wydaje się być wyprawa do zaklętego Królestwa Łabędzi, ale trzeba działać żwawo, bo oskarżonej grozi kara śmierci. Na szczęście, znachorka nie zostanie całkowicie osamotniona w trakcie swoich wojaży, zyskując na poszczególnych etapach śledztwa trzech słodkich kompanów.Fat Dog Games i Futurust na PAX West
W momencie pisania bieżącego odcinka przeglądu, Fat Dog Games przebywa jeszcze w Kolonii na targach Gamescom. Polski wydawca gier nie zamierza jednak zbyt długo odpoczywać po powrocie z Niemiec, ponieważ tuż po wakacjach wybiera się na następną imprezę. Tym razem wyruszy na inny kontynent, bo na PAX West w Seattle (USA). Wydarzenie potrwa od 1 do 4 września, a podczas owych dni rodzima firma zaprezentuje wybraną ofertę ze swojego katalogu wydawniczego. Wśród tytułów, jakie tam pokaże, nie zabraknie przygodówki Futurust. Pozostałe produkcje to: rolplej z kotami The Chronicles of Nyanya, mroczna platformówka Dream Alone, taktyczna turówka Exorder, a także sieciowy miks akcji i strategii War Builder League oraz Professional Offroad Transport Simulator, czyli rzecz dla fanów jazdy z ciężkimi ładunkami.

Wróćmy teraz do malowanego akwarelami Futurusta, któremu, z racji przynależności gatunkowej, wypadałoby poświęcić nieco więcej uwagi. O grze wspominałam zresztą kiedyś na blogu przy okazji jej tegorocznej kampanii na Kickstarterze. Projekt Daniela Włodarskiego („d3n”) i Tomasza Kaczmarka („Fanotherpg”) zabierze odbiorców do postapokaliptycznego uniwersum, które zamieszkane jest przez roboty. Inteligentne maszyny starają się wieść spokojną egzystencję, lecz pewien delikwent postanawia niestety napsocić. Wątpliwego zaszczytu bycia poszkodowanymi dostępuje zaś m.in. rodzina głównego bohatera – robota o imieniu Rust. I mimo że Futurust wzbudza skojarzenia z Machinarium, a dzieło czeskiego studia Amanita Design faktycznie jest jednym ze źródeł inspiracji, twórcy zadbają o nadanie swojej produkcji własnej tożsamości. Co istotne, lokacje nie ograniczą się do żelaznego miasta maszyn, obejmując też sporo takich terenów, które zdominowane zostały przez dziką przyrodę.AER – premiera w październiku
Ujawniono konkretną datę debiutu gry AER – Memories of Old, której opracowaniem zajęli się twórcy wzruszającego The Shine of a Star – niezależne szwedzkie studio Forgotten Key z siedzibą w Karslhamn. Zarówno deweloperzy, jak i światowy wydawca w osobie niemieckiego Daedalic Entertainment, pochwalili się, że produkcja trafi do sprzedaży 25 października 2017 roku. Pod względem mechaniki, AER ma być taką przygodówką, która położy nacisk na eksplorację. Zwiedzanie środowiska szykuje się z kolei na satysfakcjonującą dawkę artystycznych doświadczeń, a w przekonaniu tym utwierdza choćby pobieżne obejrzenie screenów. Dysponując mocą przemiany w ptaka, będziemy mogli swobodnie podróżować po minimalistycznych i jednocześnie atrakcyjnych sceneriach, na jakie złożą się latające wyspy, wespół z prastarymi ruinami. Gra zawita na komputery z systemami Windows, Mac OS i Linux, a ponadto na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.
Silent Footsteps już do kupienia
Zgodnie z zapowiedziami, w sierpniu miała miejsce premiera niezależnej przygodówki Silent Footsteps (PC), za którą odpowiada jednoosobowe studio Frostlind Games. Tytuł ten w szczególności zainteresuje zapewne sympatyków kryminalnego cyklu Carol Reed Mystery. Wszak tak jak tamta seria, proponuje graczom pierwszoosobową perspektywę z grafiką bazującą na fotografiach, a także osadzenie akcji na terenie Szwecji. Silent Footsteps przybliża nam perypetie niejakiej Rebeki Carlson, która podejmuje się zadania rozwikłania sekretów, dotyczących zmarłej przyjaciółki z dzieciństwa. Swoją drogą, to równocześnie wola nieboszczki, skoro protagonistka otrzymuje w spadku klucze do jej mieszkania oraz enigmatyczną notatkę z krótką, acz treściwą instrukcją: „Podążaj moimi śladami”. Jeżeli chcecie dostosować się do prośby dawnej znajomej Rebeki, odsyłam na oficjalną witrynę dewelopera, za pośrednictwem której można zakupić grę.Prequel Life is Strange na nowym zwiastunie
Do sieci trafił kolejny trailer promujący produkcję Life is Strange: Before the Storm, której pierwszy z trzech epizodów pojawi się na rynku 31 sierpnia (PC, Xbox One, PlayStation 4). Scenariusz gry opowie nam o wydarzeniach, do jakich doszło przed poprzednią odsłoną marki, główną rolę przydzielając obecnej w pierwowzorze Chloe Price. W odróżnieniu od pierwszego Life is Strange, projekt tworzony jest przez ekipę z Deck Nine, albowiem ojców oryginału (francuskie studio Dontnod Entertainment) pochłania aktualnie robienie pełnoprawnego sequela. Co do najświeższego zwiastuna, filmik opublikowano nie tylko z powodu nadciągającej premiery, ale też w ramach tegorocznej edycji targów Gamescom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.