niedziela, 25 marca 2018

Kamienny rycerz z Castle of Heart wkroczył na Switcha


Krakowskie studio 7LEVELS wzywa do chwycenia za wirtualny oręż tych graczy, którzy spędzają czas przy konsoli Nintendo Switch. 23 marca miała bowiem miejsce premiera projektu autorstwa rodzimej ekipy – Castle of Heart. To platformowa gra akcji o rycerzu, którego kamienne ciało nie jest gwarantem stuprocentowej trwałości, lecz tylko przekleństwem.

A mowa tutaj o klątwie w jak najbardziej dosłownym sensie. Rzucił ją zaś pewien zły czarnoksiężnik, przez co grywalny bohater przemienia się w człowieka z kamienia. Jak nietrudno zgadnąć, działanie mrocznej magii pociąga też za sobą więcej nieprzyjemnych konsekwencji. Otóż nasz protagonista musi nieustannie uważać, by nie skończyć pod postacią kupki gruzu, a tym samym nie przenieść się przedwcześnie do Krainy Wiecznych Łowów. Bo taki właśnie los czeka wojaka, jeśli nie będzie w ciągłym ruchu i ferworze walki. Nic więc dziwnego, że rycerz – gnając przed siebie – zmierza prosto ku kryjówce sprawcy zaistniałego zamieszania. Dodatkową motywację stanowi fakt, iż łotr ośmielił się także porwać wybrankę jego serca.


Świadom gniewu mężnego herosa, mag nie siedzi w swoim zamku z zupełnie założonymi rękami. Dlatego na 20 poziomach, które przyporządkowano 4 obszerniejszym lokacjom, napotkamy licznych wrogów, pracujących na zlecenie naczelnego czarnego charakteru. To zresztą takie szczęście w nieszczęściu, skoro regularne tłuczenie oponentów robi za swoiste paliwo, zapobiegając ubytkom życiowej energii. Warto nadmienić, że obniżanie paska zdrowia potrafi mocno dogryźć, nim ostatecznie wyzioniemy ducha. Mianowicie solidny spadek grozi przykładowo utratą jednej kończyny, co nie pozostanie bez wpływu na nasze zdolności bojowe. Jeśli chodzi o dostępny arsenał, twórcy obiecują około 50 typów broni, wśród których nie zabraknie narzędzi zarówno dla fanów krótkiego, jak i dalekiego zasięgu. Podkreślić przy tym trzeba, iż zróżnicowany asortyment wiąże się ze stosowaniem odpowiednich taktyk, w zależności od danego przeciwnika.

Jak informuje producent, szczegółowo zaprojektowane środowisko odznacza się zmiennymi warunkami pogodowymi. Co więcej, trwająca ponad 7 godzin rozgrywka żeni klasyczne rozwiązania ze świeżymi pomysłami, starając się możliwie najlepiej wykorzystać funkcje Nintendo Switch (w tym technologię HD Rumble). Castle of Heart trafiło na rynki obu Ameryk, Australii i Europy, lecz wkrótce dojdzie jeszcze Azja. Dedykowany wyłącznie Switchowi tytuł można nabyć za pośrednictwem oficjalnego sklepu Nintendo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.