piątek, 25 maja 2018

Castle of Heart z dużą aktualizacją7LEVELS, niezależne studio deweloperskie z Krakowa, wypuściło dużą aktualizację dla Castle of Heart, platformowej gry akcji, która zawitała w tym roku na konsole Nintendo Switch. Update jest wynikiem otwarcia rodzimego zespołu na opinie odbiorców, mających dotąd styczność z przygodami kamiennego rycerza. Twórcy sumiennie podeszli do uwag społeczności graczy, by nanieść możliwie najwięcej proponowanych zmian, a tym samym uczynić zabawę jeszcze przyjemniejszą.

Jakie są najistotniejsze poprawki, które wprowadzono do Castle of Heart? Otóż zmiany objęły chociażby samouczek, w efekcie czego ten aspekt produkcji posiada sporo nowych bądź przebudowanych elementów. Wszystko oczywiście po to, by najlepiej wywiązać się z instruktażowej roli przy objaśnianiu zarówno podstawowych zasad, jak i bardziej zaawansowanych trików. Korekta dotknęła również animacje postaci, co z kolei przełożyło się na efektywniejsze sterowanie bohaterem, wykonującym teraz szybciej nasze polecenia (skoki, tłuczenie wrogów i inne interakcje). Swoją drogą, sama walka oferuje obecnie szereg usprawnień, w tym na gruncie blokowania ciosów. Druga z używanych przez herosa broni dostała zaś wskaźniki mocy, podczas gdy lista poziomów trudności została wzbogacona o dodatkowy, łatwiejszy wariant. Oprócz tego, dopieszczono balans, a także zlikwidowano dostrzeżone błędy.


O projekcie autorstwa 7LEVELS wspominałam swego czasu na blogu, lecz pokrótce przypomnę, iż ta obfitująca w intensywną akcję platformówka pozwala przejąć kontrolę nad rycerzem zaklętym w kamień. Facet zawdzięcza swój stan klątwie złego maga, któremu to – rzecz jasna – nie zamierza odpuścić doświadczonej krzywdy. Przekleństwo nie zrobiło bowiem z herosa niezniszczalnego wojaka. Ciało protagonisty ulega niestety procesowi kruszenia, a to powoduje zarazem niebezpieczne ubytki paska zdrowia. Przed rozpadnięciem się na kawałki chroni nas natomiast nieustanny ruch i walka, co stanowi kolejną motywację do parcia przed siebie oraz obijania napotkanych wrogów. Oponenci, będący tak na marginesie sługusami czarnoksiężnika, odznaczają się różnorodnością, podobnie jak duża liczba dostępnych dla gracza broni. Co więcej, taki urodzaj to jednocześnie konieczność lawirowania pomiędzy odmiennymi taktykami.

Warto wiedzieć, iż wydanie aktualizacji nie jest jedyną wieścią z obozu krakowskich deweloperów. Odpowiedzialna za Castle of Heart ekipa poinformowała ponadto, że grę można przez pewien czas zakupić 10% taniej. Zainteresowanych trwającą akurat promocją odsyłam do karty produktu w sklepie Switch eShop.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.