niedziela, 6 maja 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #102


Majówkowy relaks na finiszu, a po długim weekendzie przyszła pora na nową porcję wieści ze świata gier przygodowych. Co najbardziej zaciekawiło mnie tym razem? Po odpowiedzi zapraszam do lektury.


Powstaje Train to Nowhere: Last Station
Héctor Toro „Narehop” podzielił się na forum Adventure Game Studio informacjami dotyczącymi przygodówkówki Train to Nowhere: Last Station, której tworzeniem zajmuje się od pewnego czasu. Scenariusz gry skupia się wokół pociągu przewożącego dusze zmarłych, a te z kolei zostają podzielone przez specjalną agencję na takie, jakie mają trafić do Nieba oraz do piekła. Jednym z pasażerów jest jegomość o imieniu Tom, który – ku własnemu zaskoczeniu – budzi się na pokładzie pojazdu kolejowego. Nasz protagonista ma ubrudzone krwią ręce, a co więcej, nie pamięta okoliczności swojej śmierci. Stąd będzie musiał przypomnieć sobie, jak dokonał żywota. A skoro w wagonie dla amatorów kawy popełniono morderstwo, główny bohater zaangażuje się również w wyjaśnianie tej zagadki. Perypetie Toma zostaną oprawione atrakcyjną, kreskówkową grafiką 2D, która stawia na stonowany dobór barw.


Dead Secret Circle w sprzedaży
Od 1 maja można zaopatrywać się w Dead Secret Circle, czyli sequel Dead Circle z 2016 roku. Produkcja, za której opracowaniem stoją autorzy jej poprzedniczki – zespół deweloperski z Robot Invader, jest grą przygodową w konwencji psychologicznej grozy. Fabuła projektu przenosi odbiorców do Chicago roku 1971, gdzie znana z pierwszej odsłony dziennikarka śledcza – Patricia Gable podąża śladami seryjnego mordercy, docierając do enigmatycznego bloku we wschodniej części miasta. Kobieta spotyka tam ludzi z marginesu, którzy zdają się skrywać różne tajemnice. Jakby tego było mało, Patricia nie potrafi odpędzić od siebie wrażenia, że nie po raz pierwszy odwiedza ów budynek. Gra dostępna na platformie Steam (Windows, Mac OS), a także na Gear VR oraz Oculus Rift.
Forest of Liars – zbiórka na Kickstarterze
Francuskie Umeshu Lovers Studio prosi o finansowe wsparcie za pośrednictwem Kickstartera, by zgromadzić fundusze, które to zostaną spożytkowane na przygotowanie intrygującego Forest of Liars. Fabuła tej narracyjnej gry przygodowej zabierze nas do tytułowego Lasu Kłamców, dokąd zapuściło się wielu śmiałków. Dlaczego postanowili odbyć takową podróż? Ano zapragnęli zgłębić sekrety, jakie według legend drzemią w sercu tego pięknego i równocześnie niebezpiecznego miejsca. Niestety, słuch potem po nich zaginął, lecz wirtualne alter ego gracza najwyraźniej nie zraża się dużym ryzykiem, dzielnie eksplorując leśne ostępy.Odważnych wędrowców nadal zresztą nie brakuje, albowiem podczas wyprawy natkniemy się na takich osobników. Co istotne, będą mogli dotrzymać nam towarzystwa, choć przy zawieraniu przyjaźni należy zachować ostrożność. Nie wiadomo przecież, na kogo trafimy – wartościowego pomocnika czy źródło zagrożenia. Podkreślić przy tym trzeba, że kluczowym aspektem rozgrywki mają być decyzje. Nie tylko w kwestii przyjęcia danego kompana, ale też np. wysłuchania czyjejś rady, rozdzielania obowiązków pomiędzy członkami drużyny bądź metody uporania się z napotkanymi niemilcami (walka, dyplomacja lub podstęp). Producenci obiecują ponadto wysoki współczynnik replayability, ponieważ kolejne podejścia do gry wiążą się z szansą na doświadczenie innych wydarzeń. Chętni, by dorzucić trochę grosza w ramach crowdfundingowej kampanii, powinni sprawdzić tamtejszą witrynę Forestof Liars.
Unicorn Dungeon na nowym zwiastunie
W pierwszych dniach maja wypuszczono nowy trailer przygodówki Unicorn Dungeon, za którą odpowiada niezależne studio Stand Off Software. O tejże pozycji pisałam całkiem niedawno przy okazji kickstarterowej zbiórki na rzecz owego tytułu, lecz przypomnę, że deweloper obiecuje graczom historię w klimatach fantasy i oparach absurdalnego humoru. Jako mężny rycerz Sir Typhil, przemierzymy magiczną krainę Artovyę, szukając jednorożca, którego odnalezienie pomoże ponoć wojakowi posadzić zad na tronie. Mechanika obejmie przede wszystkim elementy rodem z point and clicków, aczkolwiek nie obędzie się też bez domieszki innych gatunków, np. rogalikowaego dungeon crawlera. Warto nadmienić, że data premiery przypada na 23 maja bieżącego roku. Steamową kartę produktu znajdziecie pod tym adresem, a poniżej najświeższy filmik do obejrzenia.
Throught the Woods wkracza na konsole
Through the Woods to trzecioosobowy horror od ekipy z norweskiego Antagonist, który ujrzał światło dzienne pod koniec października 2016 roku, ukazując się na komputerach PC. W tym roku owa produkcja ponownie daje o sobie znać, a to za sprawą debiutu na konsolach aktualnej generacji. Mianowicie 2 maja zawitała na Xboksa One (do nabycia w sklepie Microsoftu), a już 8 maja pojawi się edycja dedykowana PlayStation 4. Through the Woods zwraca na siebie uwagę ciekawym sposobem prowadzenia akcji, bo na narrację składają się zeznania pewnej kobiety, podczas gdy gameplay stanowi swoistą rekonstrukcję jej relacji. Główna bohaterka opowiada zaś o leśnej wędrówce tropem zaginionego syna, co zarazem posłużyło twórcom do ubarwienia gry zasobami skandynawskiego folkloru.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.