czwartek, 10 maja 2018

Detached zmierza na PlayStation VRKatowicki zespół deweloperski z Anshar Studios ujawnił nowe plany dotyczące kosmicznej gry Detached, którą zaprojektowano z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Tegoroczne lato przyniesie bowiem premierę produkcji na platformie PlayStation VR, a posiadacze takowego sprzętu będą mogli szaleć po międzygwiezdnych rubieżach już od 5 lipca.

Tytuł, który dał się wcześniej poznać pecetowcom korzystającym z urządzeń HTC Vive i Oculus Rift, to nie tylko pozycja stawiająca na eksplorację, lecz również na ekstremalną zabawę. O intensywność doznań w stanie nieważkości szczególnie dba właśnie wparcie dla VR, dzięki czemu buszowanie w kosmosie zapewnia jeszcze większą immersję niż podczas tradycyjnych sesji bez specjalnych gogli. Gracz pokieruje tu natomiast poczynaniami śmiałego astronauty, który musi samotnie walczyć o przetrwanie. Lekko nie będzie, bo choć dysponujemy dobrze wyposażonym skafandrem, trzeba wziąć pod uwagę konieczność zasilania kostiumu paliwem. Nie mówiąc o takim zmartwieniu jak kurczące się zapasy tlenu.


Co robić, by przeżyć? Ano umiejętnie posiłkować się modułami skafandra, które pozwalają przykładowo na uruchamianie tarcz ochronnych, chłodzenie broni czy odpalanie samonaprowadzających rakiet. Warto też oczywiście węszyć po zakamarkach opuszczonej stacji kosmicznej, w pobliżu której mieliśmy (nie)szczęście utknąć. Co istotne, rozgrywka wymaga od odbiorców zarówno szybkiego reagowania, jak i taktycznego pomyślunku. Dodać jednocześnie należy, że rodzimi twórcy nie poprzestali na kampanii dla pojedynczego gracza. Prócz singla, Detached oferuje 2 tryby multi: „Package Extraction” i „Race”. W ramach pierwszej opcji zawodnicy biją się o umieszczony gdzieś na mapie ładunek, pamiętając o unikach oraz atakowaniu oponentów wszelkimi dostępnymi sposobami. „Race” polega zaś na ściganiu się pośród fragmentów rozbitego wahadłowca, a także ogromnych asteroid.

Wersję dedykowaną PlayStation VR nabędziemy za 24,99 dolarów/ 24, 99 euro, a okazja do wyciągnięcia pieniążków z portfela bądź konta bankowego nadarzy się, jak wspomniałam, w pierwszych dniach lipca bieżącego roku. Poniżej do obejrzenia najświeższy zwiastun promujący Detached.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.